Tczewianin z trzema medalami Mistrzostw Europy!

  • 28.05.2019, 15:36
  • Źródło: Tomasz Bejgrowicz
Tczewianin z trzema medalami Mistrzostw Europy! mat. prasowe Tomasza Bejgrowicza

Podziel się:

Oceń:

Niezwykle udanie zakończył się start tczewianina, Tomasza Bejgrowicza na odbywających się między 19 a 26 maja Mistrzostwach Europy GPC w Tiszakecske na Węgrzech. Tomasz Bejgrowicz, syn legendarnego polskiego trójboisty Józefa Bejgrowicza, rywalizował w 3 konkurencjach: trójboju siłowym, przysiadzie ze sztangą oraz wyciskaniu sztangi leżąc. W każdej z tych konkurencji zdobył medal. W trójboju siłowym złoto, a w przysiadzie ze sztangą oraz wyciskaniu sztangi leżąc srebro.

W Mistrzostwach Europy GPC Tomasz Bejgrowicz wystartował w kategorii wiekowej OPEN, w której była najsilniejsza rywalizacja spośród wszystkich kategorii wiekowych oraz w limicie wagowym do 110 kg. W każdym z bojów udało mu się poprawić rekordy życiowe, czym poza medalami z mistrzostw sprawił sobie dodatkowy prezent na świętowane przez niego 25 maja 40-te urodziny. W przysiadzie ze sztangą udało mu się wstać z 190 kg, w wyciskaniu leżąc podniósł 155 kg, a w martwym ciągu uniósł do pasa sztangę ważącą 222,5 kg. Wynik przysiadu ze sztangą jest nowym oficjalnym rekordem Polski w kategorii wiekowej SUBMASTERS (34-39 lat).

Zmagania z ciężarami wspierała i gorąco dopingowała rodzina Tomasza: żona Justyna, córka Zuzia oraz syn Mateusz. Niezwykle cenna była pomoc ze strony żony Justyny, która pomagała wiązać bandaże na kolana przed startem w przysiadzie ze sztangą oraz zadbała o stronę dietetyczną w okresie przedstartowym.

W Mistrzostwach Europy GPC uczestniczyło 423 zawodników z 22 krajów. Federacja GPC jest jedną z najlepszych i najliczniej reprezentowanych związków światowego trójboju siłowego.

Źródło: Tomasz Bejgrowicz

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe