Milion złotych na remont placu manewrowego przed budynkiem straży pożarnej

  • 31.05.2019, 13:51 (aktualizacja 01.06.2019, 15:01)
  • Aleksandra Hotowy, Aleksandra Kęprowska
Milion złotych na remont placu manewrowego przed budynkiem straży pożarnej fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

30 maja radni podjęli decyzję wsparciu finansowym na remontu placu manewrowego. Całość inwestycji zostanie zrealizowana w oparciu o montaż finansowy, na który złożą się środki przekazane przez Straż Pożarną, Powiat Tczewski i gminy, które znajdują się w zasięgu PSP Tczew. 

Fundusz Wsparcia Straży Pożarnej zostanie zasilony finansowo przez Urząd Miejski w Tczewie. 300 tysięcy złotych zdecydowali się przekazać radni na remont placu przy tczewskiej remizie. 

Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Państwowa Straż Pożarna planuje przebudowę placu manewrowego. Całość inwestycji zostanie zrealizowana w oparciu o montaż finansowy, na który złożą się środki przekazane przez Straż Pożarną, Powiat Tczewski i gminy, które znajdują się w zasięgu PSP Tczew. Koszt całej inwestycji szacowany jest na milion złotych i obejmować będzie:

- wymianę instalacji znajdujących się pod placem,

- wykonanie dodatkowych wzmocnień,

- wymianę nawierzchni.

Na czas remontu pojazdy strażackie będą korzystać z bramy wyjazdowej znajdującej się na ulicy Kopernika. Jak wyjaśnia Zastępca Komendanta Państwowej  Straży Pożarnej w Tczewie Zbigniew Rzepka, remont jest niezbędny m.in. z uwagi na nośność pojazdów, jakimi dysponują strażacy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Plac manewrowy to powierzchnia ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. 

Aleksandra Hotowy, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe