Tczew: Stan wody na Wiśle zaczyna spadać

  • 03.06.2019, 07:45 (aktualizacja 04.06.2019, 15:45)
  • Aleksandra Kęprowska
Tczew: Stan wody na Wiśle zaczyna spadać fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W weekend (1-2 czerwca) do naszego województwa dotarła fala kulminacyjna. Jak wygląda aktualna sytuacja hydrologiczna w regionie?

AKTUALIZACJA, WTOREK 4 CZERWCA

Dziś rano służby powiatowe odwołały stan pogotowia przeciwpowodziowego dla powiatu tczewskiego. Przypomnijmy obowiązywał on od ostatniego piątku. W weekend w rejon Tczewa dotarła fala wezbraniowa, wywołana intensywnymi opadami na południu Polski. W sobotę stan rzeki osiągnął 805 cm, jednak nie został przekroczony stan alarmowy. Dzisiaj rano pomiar w Wiśle wykazał 680 cm.


W Tczewie fala kulminacyjna pojawiła się w niedzielę około godziny 4:00. Woda wciąż przekracza stan ostrzegawczy ale jak informuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie zaczyna spadać. Już w zeszłym tygodniu wstrzymane zostały prace remontowe przy Moście Tczewskim. Firma Budimex zawiesiła czasowo pracę i wycofała się z rejonu budowy o czym pisaliśmy TUTAJ.

zdjęcia z niedzieli, 2 czerwca (godz.15:00)

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe