W czasie deszczu dzieci się nie nudzą. Zbliża się koncert jubileuszowy Orkiestry Progress

  • 04.06.2019, 08:03 (aktualizacja 04.06.2019, 18:31)
  • Aleksandra Hotowy
W czasie deszczu dzieci się nie nudzą. Zbliża się koncert jubileuszowy Orkiestry Progress fot. Hanna Brzezińska

Podziel się:

Oceń:

Orkiestra Kameralna Progress świętuje 10-te urodziny. 9 maja zaprosiła z tej okazji na koncert muzyki klasycznej w kościele farnym. Teraz jubilaci zapraszają mieszkańców Tczewa na wieczór pełen muzycznych uniesień z dawką dobrego humoru. Tak koncert zatytułowany "W czasie deszczu dzieci się nudzą" z piosenkami Kabaretu Starszych Panów zapowiada Szymon Morus, dyrygent Orkiestry, który zapewnia, że nudy nie będzie.

Szymon Morus, dyrektor Orkiestry Kameralnej Progress w naszym studiu opowiedział o szczegółach zbliżającego się koncertu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Ambitna muzyka rozrywkowa też leży w kręgu naszych zainteresowań, dlatego chcieliśmy zaprosić na ten wieczór, podczas którego zaprezentujemy kabaret, który nie chłoszcze i nie piętnuje, tylko lekko ironizuje czyli Kabaret Starszych Panów" - Szymon Morus, Orkiestra kameralna PROGRESS

Koncert  „W czasie deszczu dzieci się nudzą” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej PROGRESS i gości odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca o godz. 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

W programie dialogi i piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”, m.in. „Shimmy szuja” „Rodzina”, „Prysły zmysły”, „Wesoły deszczyk”, „W słowach ślad”, „Drobne ogłoszenia” oraz „Addio pomidory” w wersji „Gołąbki w pomidorach” oraz polską wersję włoskiego przeboju „Ubóstwiam drakę”.

U boku Orkiestry wystąpią: Dorota Lulka – wokal, autorka scenariusza, Paweł A. Nowak – akordeon, „śpiew” oraz Maciej Sadowski – kontrabas, „śpiew”. Całość poprowadzi dyrygent Szymon Morus – założyciel i dyrektor artystyczny Orkiestry.

Wstęp na koncert jest wolny - bezpłatne wejściówki jeszcze są dostępne w kasie CKiS. Uwaga - ilość miejsc ograniczona.

Koncert zorganizowany przez Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane dofinansowano z budżetu Miasta Tczewa w ramach wsparcia organizacji pozarządowych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Sponsorem jest Bank Spółdzielczy w Tczewie. Impreza odbywa się pod patronatem Radia Tczew, Telewizji Tetka Tczew i tcz.pl.

Aleksandra Hotowy

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe