Święto Wolności i Solidarności w Tczewie

  • 04.06.2019, 10:53 (aktualizacja 04.06.2019, 17:27)
  • Barbara Jackiewicz, Aleksandra Kęprowska, Urszula Niewiarowska
Święto Wolności i Solidarności w Tczewie fot. powiatowa fotobudka / więcej zdjęć na www.facebook.com/powiattczewski

Podziel się:

Oceń:

4 czerwca w 1989 roku w Polsce odbyły się pierwsze, częściowo wolne wybory parlamentarne. Trzydziestą rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii naszego kraju świętowali także mieszkańcy Tczewa.

Władze samorządowe przygotowały dla mieszkańców oraz odwiedzających nasze miasto kilka propozycji. Opowiedział o nich starosta, Mirosław Augustyn. Między innymi od godziny 10:00 do 14:00 na placu przy dworcu PKP można było zrobić sobie pamiątkowe, okolicznościowe zdjęcie w specjalnie do tego przygotowanej fotobudce. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na Facebookowej stronie powiatu tczewskiego. Jak ta akcja spodobała się mieszkańcom?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei w samo południe w dwóch lokalizacjach: przy fontannie na placu na osiedlu Suchostrzygi oraz na placu Hallera na starówce zabrzmiał hymn Polski. Przy fontannie zgromadziły się dzieci z tczewskich szkół podstawowych i pod przewodnictwem uczennic i uczniów z "dwunastki" zaśpiewały wspólnie z mieszkańcami i prezydentem Tczewa cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Na Placu Hallera uczniowie wspólnie z Chórem Męskim ECHO również odśpiewali hymn Polski. O szczegółach zgromadzenia mówi prezes chóru Andrzej Merchel.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na placu Hallera zgromadziła się młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Zapytaliśmy czym dla nich są takie wydarzenia? Czy są dla nich ważne? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądało i zabrzmiało wspólne odśpiewanie hymnu? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po południu, o godzinie 17:30 władze miasta i powiatu tczewskiego zaprosiły mieszkańców do Centrum Kultury i Sztuki na oficjalne spotkanie z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, które uświetnił koncert Polskiej Orkiestry Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. 

fot. materiały prasowe CKiS

 

Barbara Jackiewicz, Aleksandra Kęprowska, Urszula Niewiarowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe