Robaki zjadające styropian i drugie życie książki - takie pomysły na biznes mają młodzi

  • 10.06.2019, 16:47 (aktualizacja 10.06.2019, 17:43)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew / Urszula Niewiarowska, Tv Tetka Tczew
Robaki zjadające styropian i drugie życie książki - takie pomysły na biznes mają młodzi fot. Tv Tetka Tczew od lewej: Sebastian Freda, Oskar Makowski

Podziel się:

Oceń:

Czy larwy drewnojada mogą pomóc utylizować styropian? Czy używana książka może dostać drugie życie? Odpowiedzi na te pytania ujęte w biznesową formę okazały się zwycięskimi projektami w konkursie "Mój biznesplan" dla młodzieży.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Tczewie odbył się finał siódmej edycji konkursu „Mój Biznesplan”. To konkurs, w którym młodzież szkół ponadpodstawowych uczy się przedsiębiorczego podejścia do zawodowej przyszłości. Konkurs w tym roku składał się z trzech etapów: konsultacji indywidualnych i warsztatów grupowych, złożenia projektów oraz prezentacji swojego pomysłu przed komisją.

Konkurs od samego początku ma na celu przede wszystkim kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych wśród młodzieży. Ma też pokazywać zalety prowadzenia własnego biznesu i korzyści z innowacyjności przedsięwzięć oraz wspierać kreatywne myślenie. Wśród uczestników być może są młodzi przyszli przedsiębiorcy i innowatorzy, którzy będą zmieniać świat. 

Bardzo innowacyjnym okazał się zwycięski "Pomysł na biznesplan", o którym mówi jego twórca, Oskar Makowski z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomysł jest na dzisiejsze problemy społeczeństwa bardzo potrzebny (...) Moja praca brała też udział w naukowym konkursie Explory i awansowała do finału w Gdyni w październiku na E(x)plory Week. - Oskar Makowski, Zespół Szkół Katolickich w Tczewie

Oskar Makowski otrzymał nagrodę "Najlepszy Biznesplan" w wysokości 1000 zł brutto za pracę "Larwy Zophobas morio (drewnojad) – sposób na utylizację styropianu". Nagrodę finansową w wysokości 500 zł otrzymała również nauczycielka prowadząca ucznia w tej kategorii, Magdalena Kubicka-Netka.

Z kolei "Najlepszy pomysł na biznes" dotyczył czytelnictwa. Twórca, Sebastian Freda, wymyślił automat wendingowy do sprzedaży używanych książek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mój pomysł skierowany jest do wszystkich ludzi, od najmłodszych do najstarszych. - Sebastian Freda, Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

Sebastian Freda otrzymał nagrodę "Najlepszy pomysł na biznes" w wysokości 800 zł brutto. Wyróżnienia otrzymały trzy uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych: Weronika Piersy, Paulina Nagórska oraz Kamila Garska.

Kolejna edycja konkursu planowana jest w roku szkolnym 2019/20 na przełomie lutego i marca 2020.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew / Urszula Niewiarowska, Tv Tetka Tczew

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewka
Ewka 10.06.2019, 22:04
Jest nadzieja w młodzieży!

Pozostałe