Wicemistrzostwo kraju w czwórboju lekkoatletycznym dla uczniów z Tczewa

  • 13.06.2019, 16:19 (aktualizacja 13.06.2019, 18:42)
  • Paweł Ickiewicz
Wicemistrzostwo kraju w czwórboju lekkoatletycznym dla uczniów z Tczewa fot. Paweł Ickiewicz Dawid Szlosecki, Igor Kalkowski, Mateusz Jakubiak, Katarzyna Karnowska, Maksymilian Doria - Dernałowicz
Podziel się:
Oceń:
Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym, jaki odbył się w dniach 10-12 czerwca w Ostródzie. Zawody można określić mianem drużynowych mistrzostw Polski szkół podstawowych. To wielki sukces podopiecznych trenerki Katarzyny Karnowskiej.

W dniach 10-12 czerwca w Ostródzie odbył się Ogólnopolski Finał Krajowy Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów awansował również zespół chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Tczewie, który reprezentował zarówno powiat tczewski, jak i województwo pomorskie. W pierwszym dniu zawodów szkoły rywalizowały w biegu na 60 m, skoku w dal lub wzwyż i rzucie piłeczką palantową. W drugim dniu dziewczęta rywalizowały w 7 seriach na dystansie 600 m, a chłopcy na dystansie 1000 m. W końcowej klasyfikacji reprezentacja powiatu tczewskiego ze SP 11 w kategorii chłopców zajęła II miejsce w Polsce.

Klasyfikacja miejsc I-III

1. SSP Nr 3 Aleksandrów Łódzki

1438 pkt

2. SP Nr 11 TCZEW

1321 pkt

3. SP Nr 11 SIEDLCE

1301 pkt

Skład reprezentacji SP 11:

Dawid Szlosecki, Mateusz Jakubiak, Maksymilian Doria-Dernałowicz, Szymon Czechanowski, Igor Kalkowski i Tymon Porębski.

Na innych szczeblach rywalizacji w skład drużyny wchodził również Tomasz Kunowski. 

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z częścią drużyny Wicemistrzów Polski, która odwiedziła nasze studio oraz trenerką Katarzyną Karnowską:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe