Powiat tczewski: podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół

  • 17.06.2019, 16:24
  • Redakcja
Powiat tczewski: podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół mat. prasowe Powiatowego Centrum Sportu
Podziel się:
Oceń:
17 czerwca w sali korekcyjnej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie odbyło się podsumowanie szkolnych zawodów sportowych organizowanych w ciągu roku szkolnego 2018/19 w powiecie tczewskim. W spotkaniu oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli społeczności uczniowskiej szkół powiatu tczewskiego udział wzięli: Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Przewodniczący Rady Miejskiej Tczew Zenon Drewa oraz Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.

Spotkanie otworzył dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie Tomasz Tobiański, który zwrócił uwagę na znaczącą rolę sportu szkolnego w procesie wychowania dzieci i młodzieży szkolnej oraz na wartości, które wnosi on do życia każdego młodego człowieka. Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu i wspaniałej współpracy z gronem nauczycielskim w zakresie propagowania i rozwoju sportu szkolnego zakończył się kolejny etap nauki. Wiele szkół odniosło sukcesy, które nie były przypadkowe, a konsekwencją ciężkiej pracy i wieloletnich wyrzeczeń.

W roku szkolnym 2018/2019 Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie zorganizowało 85 zawodów, w tym 77 zawodów szczebla powiatowego oraz 7 półfinałów i 1 finał wojewódzki. Zawody zostały przeprowadzone odrębnie dla każdej z 3 kategorii wiekowych tj. Igrzysk Dzieci (uczniów klas I-VI szkół podstawowych, rocznik 2006 i młodszych), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i III klasy wygaszanych gimnazjów, rocznik 2003-2005) oraz Licealiady (uczniów szkół średnich dziennych, rocznik 1999 i młodszych). Uczniowie szkół podstawowych współzawodniczyli w 17 dyscyplinach sportowych, natomiast szkół pozostałych kategorii kolejno w 16 i 11 konkurencjach. W Igrzyskach Dzieci udział wzięły dzieci i młodzież 18 szkół podstawowych, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - 15 gimnazjów (Oddziałów) i w Licealiadzie - 11 szkół średnich dziennych. Zawody były organizowane na obiektach sportowych całego powiatu tczewskiego. Tegoroczny cykl imprez sportowych rozpoczął się w dniu 26 września 2018 roku zawodami w szachach drużynowych, a zakończył w dniu 29 maja 2019 roku rozgrywkami Trójboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych.

W końcowej klasyfikacji punktowej współzawodnictwa sportowego szkół w kategorii Igrzysk Dzieci bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie. Po najwyższe laury w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej sięgnęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Tczewie. Wśród szkół średnich dziennych I miejsce zdobyło niepokonane od kilkunastu lat I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie.

Za zajęcie 3 pierwszych miejsc w 3 kategoriach wiekowych wszystkie szkoły uhonorowano pucharami i nagrodami rzeczowymi. Za udział w zawodach wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Starosta Tczewski Mirosław Augustyn. Przewodniczący Rady Miejskiej Tczew Zenon Drewa i Dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański

Podczas uroczystości uhonorowano także kadrę nauczycieli wychowania fizycznego szkół, które w ostatecznej klasyfikacji punktowej zajęły I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych i przyczynili się do ogromnych sukcesów tych szkół. Bardzo dobre wyniki nie byłyby możliwe gdyby nie ich pełna zaangażowania i poświecenia praca.

Na zakończenie uroczystego podsumowania dyrektor PCS Tomasz Tobiański podziękował władzom Powiatu i Miasta za pomoc i stwarzanie warunków dla popularyzacji Sportu Szkolnego, dyrektorom szkół za udzielone wsparcie przy organizacji imprez sportowych, nauczycielom i uczniom – za aktywny udział w rywalizacji w ramach współzawodnictwa sportowego szkół powiatu tczewskiego oraz za stwarzanie pięknych, pełnych emocji widowisk sportowych oraz członkom zarządu WSZS w Gdańsku za pomoc w realizowaniu statutowych zadań i dobrą współpracę. Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz pogratulował, życząc im kolejnych sukcesów w dalszej pracy, jak również w życiu osobistym oraz satysfakcji i zadowolenia z podejmowanych działań. Zwycięzcom za wysokie wyniki także pogratulował i podziękował Starosta Tczewski Mirosław Augustyn.

Wyróżnione szkoły za współzawodnictwo sportowe:

Igrzyska Dzieci:

I Miejsce – SP Nr 2 w Pelplinie (120 pkt)

II Miejsce – SP Nr 1 w Gniewie (104 pkt)

III Miejsce – SP Nr 12 w Tczewie (103 pkt)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

I Miejsce – SP Nr 4 w Tczewie (172 pkt)

II Miejsce – SP Nr 2 w Gniewie (101 pkt)

III Miejsce – ZKiW Nr 1 w Pelplinie (97 pkt)

Licealiada:

I Miejsce – I LO w Tczewie (185 pkt)

II Miejsce – II O w Tczewie (183 pkt)

III Miejsce – ZSE w Tczewie (170 pkt)

Redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe