Warto rozwijać swoje pasje - rozmowa ze zwycięzcą konkursu Mój Biznesplan 2019

  • 18.06.2019, 13:43 (aktualizacja 19.06.2019, 18:13)
  • Hanna Brzezińska
Warto rozwijać swoje pasje - rozmowa ze zwycięzcą konkursu Mój Biznesplan 2019

Podziel się:

Oceń:

Oskar Makowski jest uczniem Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Na pomysł, by wykorzystać larwy owadów drewnojada do utylizacji styropianu wpadł jeszcze w gimnazjum. Na rozwój swojego projektu poświęcił dużo czasu, ale było warto - Oskar został laureatem konkursu Mój Biznesplan 2019. Teraz stoją przed nim kolejne wyzwania.

Skutecznej metody na utylizację odpadów styropianowych jeszcze nie opatentowano. Jednak tczewski licealista jest na dobrej drodze do rozwiązania tego problemu. Pomysł wykorzystania w tym celu larw owadów drewnojada zdobył główną nagrodę siódmej edycji konkursu Mój Biznesplan. Oskar Makowski odwiedził nasze studio, by opowiedzieć więcej o swoim projekcie. Rozmawialiśmy także z Krystianem Jendrzejewskim z Domu Przedsiębiorcy o tym, czym różnił się tegoroczny konkurs od poprzednich i jak komisja oceniała zgłoszone prace. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla Oskara rozpoczynające się wakacje nie będą tylko czasem na wypoczynek, ale też dalszą pracą nad projektem, bo już w październiku odbędzie się finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019.

Więcej o nagrodzonych pomysłach na biznes młodych tczewian pisaliśmy także TUTAJ.

Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe