piątek, 19 kwietnia 2024 21:27

Kolejny tytuł Mistrzyni Polski dla tenisistki z Tczewa

Weronika Ewald zdobyła tytuł Mistrzyni Polski do lat 14 w tenisie ziemnym na mistrzostwach rozgrywanych w Szczecinie od 12 do 16 czerwca. To kolejny sukces 13-latki z Tczewa, która reprezentuje Gdańską Akademię Tenisową.
Sergiej Mykhailov, Weronika Ewald i Tomasz Wiktorowski

Autor: fot. materiały prasowe

W trakcie pięciodniowej rywalizacji młoda tenisistka nie straciła seta, a w drodze po tytuł Weronika rozegrała 5 spotkań, które zakończyły się następującymi rezultatami:

W. Ewald – S. Pieczyńska 6:2, 6:2

W. Ewald – A. Ciesielczyk 6:0, 6:1

W. Ewald – M. Głowacka 6:3, 6:1

W. Ewald – Z. Pawlikowska 6:4, 6:2

W finale wygrała ze starszą tenisistką z Warszawy- Malwiną Rowińską 6:4, 7:6.

Ponadto w grze deblowej Weronika Ewald w parze z Anastasią Bozovą wywalczyły brązowy medal ulegając w półfinale parze Rowińska/Shoshyna 2:6,4:6.

W mistrzostwach w Szczecinie brała udział również inna tczewska tenisistka – Daria Górska, która uległa w półfinale Malwinie Rowińskiej 3:6,1:6, tym samym zdobywając III miejsce i brązowy medal.

Tydzień przed szczecińskimi mistrzostwami odbył się w Łodzi turniej z cyklu Tennis Europe Junior Tour U14 ŁÓDŹ VARITEX CUP 2019, na którym Weronika wywalczyła podwójny tytuł – w grze singlowej i deblowej. W finale singla pokonała Malwinę Rowińską 6:4,6:3, a w deblu z koleżanką z Łodzi Anastasią Bozovą pokonały parę polsko-czeską Bergler/Novakova 6:2,6:3.

Zawodniczka z rodziną wyrażają ogromne podziękowania oraz gratulacje dla całego zespołu trenerskiego: Sergieja Mykhailova, Dariusza Gajewskiego, Jakuba i Katarzyny Pawlak oraz dla Tomasza Wiktorowskiego JW TEAM.