Odbiór śmieci podrożeje już od lipca

  • 19.06.2019, 17:25 (aktualizacja 19.06.2019, 18:30)
  • Redakcja
Odbiór śmieci podrożeje już od lipca fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Od 1 lipca na terenie gminy Tczew nastąpią zmiany związane z odbiorem odpadów.  

Zgodnie z treścią uchwały Rady Gminy opłata za odbiór śmieci segregowanych wzrośnie o 2 złote czyli z 16 do 18 złotych od osoby. Za wywóz niesegregowanych odpadów mieszkańcy zapłacą 36 zł za osobę. Nastąpiła też wymiana pojemników na odpady zmieszane z niebieskich na większe, czarne. Za to z ulic zniknie większość kontenerów, tzw. dzwonów, co ma ograniczyć zjawisko podrzucania odpadów, za wywóz których odpowiada już nie firma, tylko gmina. Mówi wójt, Krzysztof Augustyniak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gospodarstwa domowe będą otrzymywać specjalne worki, tak jak dzieje się to na terenie miasta. Nadmiar odpadów nadal będzie można oddawać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rokickiej w Tczewie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak poinformował nas wójt, do przetargu na odbiór śmieci stanęła tylko jedna firma - przedsiębiorstwo Suez sp. z o.o. Podpisany kontrakt będzie obowiązywał przez 3 i pół roku, a wyniesie 5,88 mln zł.

Redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mery
Mery 20.06.2019, 14:21
Skoro nie będzie dzwonów to kto zwróci mieszkańcą za paliwo??? Pszok jest oddalony o ponad 10 km,a samichody na wodę nie jeżdżą.
Radek
Radek 21.06.2019, 17:18
Właśnie o to chodzi, by zacząć świadomie kupować produkty z mniejszą ilością opakowań. I wtedy wyjazd do PSZOK przy okazji na duże zakupy w Biedronce raz na pół roku nie będzie problemem.

Pozostałe