Tomasz i Józef Bejgrowicz z kolejnymi medalami!

  • 22.06.2019, 08:24
  • Redakcja
Tomasz i Józef Bejgrowicz z kolejnymi medalami! materiały prasowe Tomasza i Józefa Bejgrowiczów
Podziel się:
Oceń:
Tczewianie Tomasz i Józef Bejgrowicze stanęli na podium Mistrzostw Europy w trójboju siłowym federacji World United Amateur Powerlifting (WUAP). Syn Tomasz zdobył złoto, ojciec Józef - srebro w trójboju siłowym.

Na odbywających się między 17 a 22 czerwca w miejscowości Frauenau w Niemczech Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym federacji WUAP reprezentanci Polski z Tczewa Tomasz Bejgrowicz i jego ojciec Józef Bejgrowicz zdobyli złoty i srebrny medal w trójboju siłowym.

Tym razem Józef Bejgrowicz, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego i światowego trójboju siłowego, musiał ustąpić pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Europy innemu reprezentantowi Polski, wielokrotnemu medalisty Polski, Europy i Świata – Adamowi Jasińskiemu, który w kategorii wagowej do 82,5 kg i wiekowej MASTERS 65-69 lat był bezkonkurencyjny. Nasz reprezentant zmagał się z kontuzją kolana, z którą zmaga się już od lat. Uraz okazał się na tyle poważny, że uniemożliwił mu start w jednej z konkurencji trójboju siłowego – przysiadzie ze sztangą. Tczewski trójboista zaliczył tylko jedno podejście w tym boju na ciężarze 160 kg. W walce o złoto nie pomógł nawet rekord świata uzyskany w ostatnim boju - martwym ciągu – 227,5 kg. Strata kilogramów do rywala po przysiadach i wyciskaniu sztangi leżąc okazała się zbyt duża do nadrobienia i ostatecznie Józef Bejgrowicz zajął drugie miejsce.

Tomasz Bejgrowicz po niedawno zdobytym Mistrzostwie Europy w trójboju siłowym federacji Global Powerlifting Committee (GPC), po raz kolejny w krótkim odstępie czasu stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy, tym razem federacji WUAP. Tomasz w zawodach zadebiutował w kategorii wiekowej MASTERS 40-44 lata i kategorii wagowej do 110 kg. Tczewski zawodnik zaliczył 180 kg w przysiadzie, 150 kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz 210 kg w martwym ciągu. Zsumowany wynik – 540 kg w trójboju siłowym pozwolił mu zająć pierwsze miejsce i cieszyć się z kolejnego złotego medalu.

Rezultaty tczewskich siłaczy niezwykle cieszą i pozwalają patrzeć z nadzieją na październikowe mistrzostwa świata w trójboju siłowym w Nowych Zamkach na Słowacji. Zarówno Tomasz jak i Józef Bejgrowicz, zawodnicy Klubu Sportów Siłowych Tczew, zapowiedzieli swój start. Trzymamy kciuki!

Redakcja

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe