Starogard Gdański: od września uczniowie pojadą autobusami za darmo

  • 27.06.2019, 15:13 (aktualizacja 27.06.2019, 17:38)
  • Aleksandra Kęprowska
Starogard Gdański: od września uczniowie pojadą autobusami za darmo fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Już od 1 września prawie 4 tysiące uczniów ze starogardzkich szkół podstawowych będzie korzystać z darmowej komunikacji miejskiej.

26 czerwca podczas sesji miejscy radni jednogłośnie zatwierdzili pomysł o umożliwieniu korzystania uczniom z bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi. Przywilej obejmie wszystkich uczniów szkół podstawowych, którzy mieszkają w granicach administracyjnych Starogardu Gdańskiego. Podstawą do korzystania z darmowych przejazdów będzie ważna legitymacja szkolna, a prawo do jazdy autobusami za darmo będzie miało 3826 dzieci.

Ta decyzja przyniesie korzyści nie tylko miejskiej komunikacji, ale przede wszystkim rodzinom i środowisku. Być może darmowe przejazdy zachęcą dzieci i młodzież do częstszego korzystania z miejskich autobusów i przyczynią się do wyrobienia u nich nawyku korzystania ze zbiorowego transportu. Chcielibyśmy też, aby ta decyzja miała w przyszłości pozytywny wpływ na rozwój samodzielności młodych ludzi i ich pozytywnego myślenia o ekologii oraz ochronie środowiska. Mam też nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć liczbę samochodów pod szkołami.

- Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego

O zmianach, które nastąpią od 1 września opowiedziała nam Małgorzata Rogala inspektor ds. komunikacji z mediami w Urzędzie Miasta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Darmowa komunikacja miejska dla starogardzian w wieku od 6 do 14 lat kosztować będzie ok. 600-800 tys. zł rocznie.

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jarek
Jarek 27.06.2019, 21:35
W Starogardzie Gdańskim przynajmniej mają swoją komunikację miejską , a w Tczewie nie.
Realista
Realista 27.06.2019, 21:17
Wow. To piękny gest.Szkoda, że nie są tacy szczodrzy dla pracowników i nie podniosą im pensji. Więcej zarabia pomywacz świńskich koryt niż kierowca MZK Starogard Gdański.

Pozostałe