Na ulice Tczewa wyjechał Gryf

  • 01.07.2019, 09:57 (aktualizacja 01.07.2019, 15:44)
  • Aleksandra Kęprowska
Na ulice Tczewa wyjechał Gryf fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 1 lipca na ulice Tczewa wyjechały autobusy nowego przewoźnika. Firma Gryf z Żukowa będzie świadczyła usługi komunikacyjne przez najbliższe półtora roku. Jednocześnie pasażerowie pożegnali spółkę Meteor, której autobusy jeździły po Tczewie od stycznia 2012 roku.

W pojazdach nowego przewoźnika obowiązują te same ceny biletów. Pasażerowie korzystają również z kart miejskich - te jednak uległy zmianie. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli ich wymienić, muszą udać się do Punktu Karty Miejskiej, przy ul. Pomorskiej (budynek dworca kolejowego, od strony peronu nr 1). Wymiana kart jest bezpłatna i nie trzeba tego robić osobiście – można to zrobić w imieniu członków rodziny, znajomych – wymagane jest jednak podanie numerów kart używanych obecnie przez te osoby. Punkty doładowań kartu miejskiej nie zmieniły się. Jeśli na starej karcie miejskiej pozostały jakieś środki, po 15 lipca będzie można je przenieść na nową kartę, ale w tym celu będzie trzeba się zgłosić do Punktu Karty Miejskiej.

O nowym taborze opowiedział Paweł Misiak ze spółki Gryf:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowy przewoźnik do obsługi mieszkańców w ciągu lata przygotował 25 autobusów niskopodłogowych, część z nich jest klimatyzowana:

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wrześniu pojawi się też jeden autobus przegubowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Firma Gryf będzie świadczyć usługi przez 1,5 roku. Po tym czasie zostanie rozpisany nowy przetarg - z wymogiem autobusów elektrycznych i w obszarze wspólnego biletu dla Pomorza - tym razem na osiem lat.

Uwaga, pierwszego dnia funkcjonowania nowego systemu, okazało się, że emerytom posługującym się kartą miejską, naliczana jest cena jak za przejazd według taryfy normalnej, a nie ulgowej. Ci, którzy otrzymali nową kartę miejska przed 1 lipca, powinni się zwrócić do Punktu Karty Miejskiej, gdzie ten błąd zostanie naprawiony. W kartach wydawanych od 1 lipca, błąd jest już usunięty. Nadpłacony koszt przejazdu zostanie zwrócony przez przewoźnika.

www.wrotatczew.pl

Co o nowych autobusach i zmianie przewoźnika mówią mieszkańcy Tczewa? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozkład jazdy autobusów można znaleźć na stronie internetowej: www.komunikacja.tczew.plNowy przewoźnik przejął wielu pracowników Meteora, ale nadal chętnie zatrudni kierowców.

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe