Rokitki czy Bałdowo? Jakie będą kierunki rozwoju Tczewa?

  • 03.07.2019, 12:45 (aktualizacja 03.07.2019, 15:54)
  • Barbara Jackiewicz / Radio Tczew, Krzysztof Repiński / Tv Tetka
Rokitki czy Bałdowo? Jakie będą kierunki rozwoju Tczewa? fot. SIP UM Tczew mtczew.e-mapa.net

Podziel się:

Oceń:

Tczew staje się silnie zabudowanym miastem - zaczyna brakować terenów zarówno pod rozwój biznesu jak i budownictwa mieszkaniowego. Myśląc o przyszłości władze zastanawiają się nad kierunkami rozbudowy miasta, a nawet nad poszerzaniem jego granic.

Niedawno pisaliśmy o koncepcji włączenia wsi Rokitki do miasta, ale temat ten jest na tyle odległy i wymaga długiej drogi legislacyjnej, że obecnie władze miejskie poszukują możliwości rozwoju Tczewa w kierunku południowym - w rejonie ulicy Bałdowskiej. Mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy jeden teren położony praktycznie za ogródkami działkowymi. - prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki

Grunty te będące dotychczas własnością Agencji Mienia Wojskowego zostały przekazane do Krajowego Zasobu Nieruchomości, który ma się zajmować realizacją budownictwa Mieszkanie Plus. Prezydent spotkał się z dyrektorem KZN, by ustalić możliwości warunki rozwoju miasta na tym terenie. O wyniku rozmów mówił na antenie Telewizji Tetka w programie "Pytania do Prezydenta":

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do końca tego roku oczekuję na przygotowanie przez nich [red. KZN] koncepcji zagospodarowania tego terenu. - prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki

Władze miejskie mają nadzieję, że już w latach 2021/2022 zaczną powstawać tam pierwsze budynki wielorodzinne oraz domki jednorodzinne.

Ale to nie jedyna opcja rozwoju Tczewa w kierunku południowym - są też tereny po drugiej stronie ulicy Bałdowskiej. To dużo większy obszar sadów zajmujących około 100 hektarów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miasto opracowało plan zagospodarowania przestrzennego - na 1/3 tego terenu w przeznaczeniem pod zabudowę przemysłową. - prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki

Właścicielem tego terenu jest obecnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który - zdaniem prezydenta Pobłockiego - mógłby we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną skutecznie zagospodarować część biznesową tego terenu. Pozostała część mogłaby być przeznaczona na kolejne budownictwo wielorodzinne.

Przy okazji władze miasta planują także obwodnicę południową miasta. To jednak praca koncepcyjna na co najmniej 10 najbliższych lat.

Więcej o planach rozwoju Tczewa przy ul. Bałdowskiej dowiecie się z "Pytań do Prezydenta" na antenie Telewizji Tetka.

Barbara Jackiewicz / Radio Tczew, Krzysztof Repiński / Tv Tetka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pyl
pyl 05.07.2019, 20:21
przecież mamy obwodnicę południową - DK22!! trudno o lepszą! za to obwodnica zachodnia by się przydała..

Pozostałe