Liczba wypożyczeń MEVO przekroczyła milion!

  • 04.07.2019, 11:30 (aktualizacja 04.07.2019, 12:31)
  • Aleksandra Kęprowska
Liczba wypożyczeń MEVO przekroczyła milion!

Podziel się:

Oceń:

System pierwszego na Pomorzu roweru miejskiego działa już od ponad 3 miesięcy. W systemie zarejestrowało się prawie 120 tys. użytkowników, a sam obszar działalności zamieszkuje obecnie 1,5 miliona ludzi. Jak podaje w swoim komunikacie "Mevo - Rower Metropolitalny" z systemu korzysta w sumie 14 gmin w województwie pomorskim.

MILION WYPOŻYCZEŃ

30 czerwca liczba wypożyczeń rowerów przekroczyła milion, a ich użytkownicy przejechali łącznie ponad trzy miliony kilometrów, co oznacza, że okrążyli ziemię 75 razy. Jak pokazują dane, mieszkańcy Obszaru Metropolitalnego, korzystają z rowerów głównie na krótkich trasach. Czas trwania pojedynczego wypożyczenia to niecałe 24 minuty.

fot. Mevo - Rower Metropolitalny

KIEDY NAJCZĘŚCIEJ?

Do najpopularniejszych dni tygodnia należą poniedziałek i środa w godzinach porannych między 7:00 a 8:00 i popołudniowych między 15:00 a 17:00. O tym, ile razy MEVO zostało wypożyczone w Tczewie i czy stało się ono popularnym środkiem transportu także w naszym mieście porozmawiamy we wtorek, 9 lipca z Grzegorzem Pawlikowskim, inspektorem ds. polityki rowerowej i mobilności. 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe