W tegorocznej edycji konkursu UnderGramy zwyciężył blues-rock. W sobotę w amfiteatrze rockowe gwiazdy!

  • 12.07.2019, 22:57 (aktualizacja 13.07.2019, 01:06)
  • Barbara Jackiewicz
W tegorocznej edycji konkursu UnderGramy zwyciężył blues-rock. W sobotę w amfiteatrze rockowe gwiazdy! fot. Barbara Jackiewicz Zwycięzcy IX Festiwalu Muzycznego UnderGramy - Roxana Tutaj & Good Omen

Podziel się:

Oceń:

W piątkowy wieczór rozpoczął się dwudniowy Festiwal Muzyczny UnderGramy. To już dziewiąta edycja tej imprezy, w której z jednej strony do konkursu stają młode zespoły, z drugiej - występują znane gwiazdy polskiej muzyki.

W tym roku po raz pierwszy Festiwal Muzyczny UnderGramy ma dwudniową formułę. W piątek, 12 lipca w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się przesłuchania konkursowe. Rywalizacja była zacięta, bo zwycięzca nie tylko wygrywał główną nagrodę finansową - dostał także możliwość otwarcia koncertu Gwiazd, zaplanowanego na sobotę, 13 lipca w tczewskim Amfiteatrze im. Grzegorza Ciechowskiego w Parku Miejskim. Łączna pula nagród wyniosła 11 tys. zł.

Do finału konkursu w ramach UnderGramy jury zakwalifikowało pięć zespołów z 60 wykonawców, którzy nadesłali zgłoszenia wraz z nagraniami. Po przesłuchaniu wybrano pięć najciekawszych grup. Każda z nich miała 30 minut na scenie. Podczas finału kolejno prezentowali się: Mith, Need Mode Clouds, Neuroina, Roxana Tutaj & Good Omen oraz Hellvoid. Zespoły grały stylistycznie bardzo zróżnicowaną muzykę - od ciężkich odmian rocka, przez alternatywę po blues i funk. Występy oceniało jury w składzie: Barbara Jackiewicz - Radio Tczew, Romek Puchowski - muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide, Adam "Baal" Muraszko - muzyk, kompozytor, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Behemoth oraz Hell-Born. Członkowie jury podkreślali, że ocena tak rozmaitych gatunków była bardzo trudna.

Werdykt jury:

Nagroda Centrum Kultury i Sztuki (5000 zł) - Roxana Tutaj & Good Omen
Nagroda Prezydenta Miasta Tczewa (3000 zł) - Need More Clouds
Nagroda Starosty Tczewskie (1500 zł) - Mith
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego (1000 zł) - Hellvoid
Nagrody Studia Tatuażu TattooFabrik Tczew (2 x 500 zł) - Hellvoid oraz Neuroina

Tuż po wręczeniu nagród jeszcze w emocjach rozmawialiśmy z zespołem Roxana Tutaj & Good Omen o wrażeniach z koncertu, nagrodach, kompromisach i radości tworzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzcy otworzą sobotni koncert Gwiazd w Amfiteatrze im. Grzegorza Ciechowskiego w Parku Miejskim. Będzie to świetna uczta dla fanów ciężkich gitarowych brzmień, bo zagrają aż trzy rockowe grupy: Illusion, Hunter oraz Acid Drinkers. Koncert rozpoczyna się o godz. 18:30. Bilety są jeszcze do nabycia na miejscu.

Polecamy!

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (6)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
m
m 15.07.2019, 08:45
Roxana Tutaj & Good Omen to dokonały wybór. Rewelacja!
Ewa
Ewa 15.07.2019, 21:27
Tak, szkoda, że w sobotę tak krótko grali.

Pozostałe