Nowy basen w Tczewie w 2022 roku?

  • 16.07.2019, 11:35 (aktualizacja 16.07.2019, 17:24)
  • Redakcja
Nowy basen w Tczewie w 2022 roku? mat. prasowe UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

To prawdopodobne, że za 3 lata mieszkańcy Tczewa będą mogli korzystać z nowego basenu. Właśnie pojawiła się nowa koncepcja rozbudowy tczewskiej pływalni.

W październiku 2018 roku Urząd Miejski w Tczewie pokazał wstępną koncepcję rozbudowy basenu. Kilka miesięcy później, w marcu tego roku, okazało się, że pierwotny plan nie jest możliwy do realizacji ze względu na zbyt wysokie koszty inwestycji - wstępny kosztorys opiewał na ok. 50 milionów złotych, czyli był o 100% wyższy niż planowany. A to było za dużo dla miejskiego budżetu. Według słów prezydenta Mirosława Pobłockiego, miasto mogłoby przeznaczyć na ten cel do 30 milionów zł. I taki warunek kosztowy postawił projektantom: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teraz Urząd Miejski opublikował nową koncepcję rozbudowy basenu, która przewiduje m.in. budowę nowego basenu sportowego, basenu rekreacyjnego z miękkim dnem i atrakcjami wodnymi, zjeżdżalnię rurową, strefę saun i grotę solną.

Prezydent Tczewa na swoim profilu na Facebooku poinformował, że nie wyklucza powołania spółki celowej, aby nie obciążać budżetu miasta kwotą 30 mln zł.

Rozbudowa basenu jest konieczna, wskazuje na to m.in. popularność obiektu wśród mieszkańców przekładająca się na duże obłożenie obecnej pływalni.

Nowa koncepcja zakłada, że wejście główne do budynku będzie od strony ulicy Warsztatowej - tam powstać ma też ok. 60 miejsc parkingowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Nowa część budynku będzie połączona z istniejącym. 

Szczegóły rozbudowy:

- nowy basen sportowy o wymiarach 12,5 x 25 m (sześć torów pływackich),
- nowy basen rekreacyjny o powierzchni ok. 320 m2 wyposażony w liczne atrakcje wodne (armatki wodne, masaże ścienne, gejzery powietrzne, leżanki i ławeczki powietrzne),
- brodzik dla dzieci o powierzchni ok. 50 m2 z atrakcjami wodnymi i miękkim, bezpiecznym dnem,
- zjeżdżalnia rodzinna dwutorowa oraz zjeżdżalnia rurowa o długości 80 m,
- wanny z hydromasażami w strefie rekreacyjnej i przy brodziku dla dzieci,
- strefa saun z saunami mokrą, parową oraz grotą solną,
- SPA oraz nowe szatnie dla ponad 200 osób,
- strefa techniczna z nowoczesnymi stacjami uzdatniania wody basenowej dla basenów nowych oraz istniejących, nowe systemy wentylacyjne

Teraz, po przygotowaniu koncepcji, głównym zadaniem będzie przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego, czyli dokładnych wytycznych dla wykonawcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym krokiem będzie wybór formy organizacyjnej podmiotu, który będzie realizować inwestycję.

loadingŁaduję odtwarzacz...

- [To będzie, red.] Osobna spółka, która będzie realizowała basen. - prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki
- Skądś te pieniądze będzie musiała mieć. - redaktor Tv Tetka Krzysztof Repiński
- No, z banku. - prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki

Następnie zostanie ogłoszony przetarg w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Nowy obiekt ma być oddany do użytku w 2022 roku.


Więcej o planach przebudowy basenu w audycji "Pytania do Prezydenta" na antenie Telewizji Tetka Tczew.

Redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radek
Radek 18.07.2019, 08:25
Oby się znalazł bank, który pożyczy taką kasę. Opis wygląda naprawdę nieźle!

Pozostałe