czwartek, 28 marca 2024 16:03

Ruszył turniej siatkówki plażowej

W czwartek, 11 lipca rozpoczęły się rozgrywki w ramach XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Autor: fot. TCSiR

Ruszyło letnie Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej organizowane przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Na otwarciu rozgrywek dopisała pogoda - było słonecznie z niewielkim zachmurzeniem i bez deszczu. Do pierwszego turnieju zgłosiło się aż 92 zawodników (46 drużyn: 20 OPEN, 16 kobiet i 10 w kategorii 40+). We wszystkich kategoriach na początek rozegrano mecze w grupach, następnie w kategorii 40+ rozegrano półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W najliczniejszych kategoriach (kobiet i OPEN) po meczach grupowych najlepsza „ósemka” rozegrała fazę pucharową kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W kategorii pań pozytywnie zaskoczyła przede wszystkim liczba zgłoszonych drużyn. Padł rekord frekwencji, w związku z czym tym razem panie skończyły turniej jako ostatnie. Najlepiej trudy turnieju zniosły Kamen Sosińska i Michalina Szupieńko, które po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężyły z Olgą Klein i Darią Szyjkowską 21:17. Równie ciekawy okazał się mecz o III miejsce w którym Patrycja Deja i Ela Klein, wygrały po ciekawych mianach piłek z Olą Lange i Anną Szufladowicz.

W kategorii 40+ ubiegłoroczni triumfatorzy Krzysztof Dusowski i Michał Pielak pokazali, że i w tym sezonie są w wysokiej formie. W finale po bardzo zaciętym meczu pokonali bardzo dobrze prezentujących się Radosława Chabowskiego i Roberta Karnowskiego 21:17. W meczu o III miejsce Krzysztof Rózga i Robert Zilz po bardzo dobrym spotkaniu pokonali Marcina Bartosiaka i Wojciecha Lewińskiego 21:18.

Podobnie jak w zeszłym roku od mocnego uderzenia rozgrywki zaczęli broniący tytułu cyklu. Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny w finale pokonali Damiana Zemło i Bartłomieja Więckiewicza 21:16. W meczu o III miejsce lepsi okazali się Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak, którzy w finale „B” pokonali Andrzeja Masiaka i Aleksandra Lecha 21:16.

Drugi z sześciu zaplanowanych turniejów odbędzie się w czwartek, 18 lipca. Kolejne terminy to: 25 lipca, 15, 22 i 29 sierpnia. Rozgrywki rozpoczynają się o godz. 17:30 na boiskach TCSiR na Kanonce. Zapisy - do godziny 17:15.