"NIE" dla psiego wybiegu

  • 23.07.2019, 09:52 (aktualizacja 25.07.2019, 12:36)
  • Urszula Niewiarowska - TV Tetka
"NIE" dla psiego wybiegu fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Na początku lipca do Radia Tczew zgłosił się jeden mieszkańców bloku przy ulicy Jedności Narodu.

Na naszego redakcyjnego maila ([email protected]) przyszła wiadomość o następującej treści: 

4 lipca [...] na terenie zielonym, w okolicy bloku przy ulicy Jedności Narodu 14 rozpoczęły się prace budowlane. Robotnicy szybko uporali się z wykopaniem płytkiego wykopu i rozpoczęli montaż słupków ogrodzeniowych, w sumie przed końcem dnia stanęło ich około 5. Po krótkiej rozmowie z pracownikiem firmy budowlanej dowiaduję się, że powstanie w tym miejscu jakże wyczekiwany przez wszystkich zamieszkujących okolicę właścicieli czworonogów wybieg dla naszych przyjaciół. Jako, że jestem również posiadaczem pieska ucieszyłem się ogromnie z tej inwestycji. W okolicy jest niewiele miejsc gdzie można wyprowadzić pieska na spacer, a miejsce budowy wybiegu jest bardzo częstym miejscem spacerów właścicieli czworonogów [...] Robotnik zapewnił mnie, że kolejnego dnia czyli w piątek 5 lipca uporają się z pozostałymi pracami i w weekend będzie można już korzystać z tej jakże trafionej inwestycji. Jakież było moje zdziwienie gdy kolejnego dnia zamiast rosnącej liczby słupków ogrodzeniowych nie zobaczyłem ani jednego. Robotnicy zasypali wcześniej wykonany wykop, zdemontowali zamontowane już słupki ogrodzeniowe i uprzątali teren. Zaskoczony, wraz z inną właścicielką pieska zapytaliśmy uprzejmych panów o powód braku postępu w pracach a wręcz niszczeniu własnej pracy. W odpowiedzi panowie oświadczyli, że mieszkańcy bloku przy ulicy Jedności Narodu 14 zaprotestowali przeciwko budowie tego obiektu i jak to określił "pobiegli do Prezydenta", który to nakazał przerwanie prac. Skarżący się twierdzili podobno, że będzie to obiekt uciążliwy, emitujący wyłącznie hałas i smród. [...] Przecież na konsultacje publiczne i zasięganie opinii mieszkańców jest czas przed podjęciem uchwały i późniejszym ogłoszeniem przetargu na budowę takiego obiektu. Prace, niepełne ale jednak zostały wykonane, firmie budowlanej trzeba zapłacić, materiały użyte zostały zniszczone lub wyrzucone, a one również kosztują i kto za to zapłaci ?! Tymczasem psy i ich właściciele obeszli się smakiem... 

Rozgoryczony i zawiedziony właściciel psa

Jak się okazało w pobliżu jednego z wieżowców przy ul. Jedności Narodu miał powstać specjalny, ogrodzony wybieg dla psów. Pomysłodawcą jego budowy był jeden z miejskich radnych. Inwestycja spotkała się ze sprzeciwem części okolicznych mieszkańców. W związku z tym władze wstrzymały budowę obiektu. Zdania są jednak podzielone:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urszula Niewiarowska zapytała pomysłodawcę, radnego Macieja Skiberowskiego o wybór miejsca dla tej inwestycji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co na ten temat mówił prezydent miasta Mirosław Pobłocki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tej chwili trwa poszukiwanie nowego miejsca na wybieg dla psów - takiego, które będzie odpowiednie dla zwierząt i ich właścicieli oraz nie będzie budzić sprzeciwu okolicznych mieszkańców.

W tej chwili w Tczewie jest pięć psich wybiegów, które mieszczą się na alei Kociewskiej, ulicach: Armii Krajowej, Czyżykowskiej, Ks. Ściegiennego i Prostej.


Więcej o przerwanej inwestycji można zobaczyć w materiale poniżej. 

 

Urszula Niewiarowska - TV Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe