Co dalej z przebudową drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin-Knybawa?

  • 26.07.2019, 14:01 (aktualizacja 26.07.2019, 17:34)
  • Paweł Ickiewicz
Co dalej z przebudową drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin-Knybawa? fot. Paweł Ickiewicz

Podziel się:

Oceń:

Trwa przebudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin-Knybawa. Nasi słuchacze zwrócili uwagę na fakt, że na placu budowy na "berlince" od dłuższego czasu nie są prowadzone roboty drogowe. Jeszcze w maju Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że monitoruje sprawę i wzywa Wykonawcę do przyśpieszenia realizacji projektu. Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda pod koniec lipca.

Zapytaliśmy jak Zamawiający, czyli GDDKiA, ocenia postęp prac pod koniec lipca. Jan Krynicki  Rzecznik Prasowy Centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie poinformował nas, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a zdaniem wykonawcy w tej chwili występują niepokojące problemy z dotrzymaniem harmonogramu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

GDDKiA zwraca uwagę na możliwość odstąpienia od umowy lub nakładania stosowanych kar na wykonawcę w razie braku realizacji zadania, jednak rzecznik podkreśla, że priorytetem jest ukończenie projektu z dotychczasowym wykonawcą:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Udało nam się skontaktować również z rzecznikiem Wykonawcy, czyli przedsiębiorstwa Trakcja PRKiI S.A. z siedzibą w Warszawie, będącego liderem Konsorcjum, który informuje, że pracownicy przedsiębiorcy mają powrócić na plac budowy z początkiem sierpnia. Szczegółowe plany przedstawia dyrektor ds. zasobów ludzkich i komunikacji Robert Kuczyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy GDDKiA jakie środki pomocowe przewiduje dla Wykonawców inwestycji w razie wystąpienia problemów z realizacją. Wśród instrumentów wymieniono m.in. płatności bezpośrednie dla podwykonawców. Mówi Jan Krynicki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamawiający ma nadzieję, że Wykonawcy uda się zrealizować projekt, ale podkreśla, że wśród środków środków zabezpieczenia realizacji projektu znajdują się zarówno środki pomocowe, jak i mobilizujące. Ostatecznością jest odstąpienie od umowy z dotychczasowym wykonawcą i ogłoszenie nowego przetargu. Ponadto Rzecznik podkreśla, że zastosowano m.in. gwarancje bankowe wykonawcy dla realizacji kolejnych etapów przebudowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do tematu będziemy powracać i na bieżąco monitorować postęp prac. Szczegóły inwestycji i komunikaty dla kierowców znajdziemy pod TYM adresem. Pierwotnie zakładany termin odbioru przebudowy wyznaczony został na grudzień 2019 roku. 

Paweł Ickiewicz

Zdjęcia (3)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
komn
komn 27.07.2019, 22:06
Zawodowo zajmuję się asfaltem drogowym i zauważyłem 1 ciekawą zależność od kiedy Pis jest przy władzy jakoś coraz więcej firm rezygnuje z dokończenia przetargu na budowę drogi tak dzieje sie z w/w odcinkiem , Tczew - Godziszewo , jak również 2 ogromne koncerny na budowę autostrad i S-ek, i kilkaset małych firm , które powinny zamawiać asfalt a tego nie robią bo im się to nie opłaca .
max
max 28.07.2019, 22:24
sprawa jest prosta PIS nie daje kasy bo sponsoruje 500+ cała kasa idzie na patoli w polsce już prawie nic się nie buduje bo nie ma kasy
Ewa
Ewa 26.07.2019, 18:12
Trochę kręcą, ale zobaczymy, co przyniesie sierpień...

Pozostałe