Sąd zdecydował - prezydent Tczewa uniewinniony

  • 30.07.2019, 13:57 (aktualizacja 31.07.2019, 16:22)
  • Bartosz Listewnik, Aleksandra Kęprowska
Sąd zdecydował - prezydent Tczewa uniewinniony fot. archiwum Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Malborku odbyła się ostatnia rozprawa dotycząca prezydenta Tczewa. Mirosław Pobłocki został uniewinniony.

Na sali rozpraw zabrakło prezydenta, obecna była natomiast jego obrończyni - Joanna Grodzicka oraz oskarżyciel posiłkowy. Mówi sędzia Bartosz Bystrek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzisiejszą decyzję sądu skomentowała obrończyni, Joanna Grodzicka. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że prokuratura zarzucała prezydentowi miasta, Mirosławowi Pobłockiemu, że w 2015 roku miał przekazać na cele procesowe nagranie z miejskiego monitoringu osobom do tego nieuprawnionym. Był on oskarżony o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych.

Maciej Więckowski, prokurator rejonowy w Malborku przekazał nam, że prokuratura wystąpi do sądu o sporządzenie uzasadnienia wyroku, po czym zdecyduje czy złożyć apelację. Z kolei oskarżyciel posiłkowy tuż po ogłoszeniu wyroku zapowiedział złożenie apelacji. Wyrok nie jest prawomocny.


O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, między innymi TUTAJ

Bartosz Listewnik, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 31.07.2019, 20:29
Czy oskarżyciel posiłkowy lub prokurator ponosi koszty sądowe jeśli przegra apelację czy znów składać się będą podatnicy?
F
F 30.07.2019, 16:10
I bardzo dobrze. W sądzie apelacyjnym z tymi dowodami wygra w 5 minut.

Pozostałe