Tczewianie upamiętnią godzinę "W", czyli o 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

  • 01.08.2019, 11:27 (aktualizacja 01.08.2019, 12:39)
  • Redakcja
Tczewianie upamiętnią godzinę "W", czyli o 75. rocznicy Powstania Warszawskiego fot. Dawny Tczew

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00 w całym kraju wybrzmią syreny upamiętniające powstańców warszawskich. 75. rocznica tego zrywu obchodzona będzie również w tczewskim Parku Miejskim.

Nasze studio odwiedził przedstawiciel Dawnego Tczewa, Łukasz Brządkowski, który zaprosił na obchody kolejnej, 75-tej już rocznicy Powstania Warszawskiego, mające upamiętnić walczących powstańców oraz ofiary cywilne:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Tczewie mieszkańcy spotkają się przy kamieniu umieszczonym w Parku Miejskim, który jest poświęconym tczewskim harcerzom poległym w trakcie II wojny światowej. Kiedy umilkną syreny, zebrani wspólnie ułożą znak Polski Walczącej. Każda osoba, która przyjdzie otrzyma znicz, dlatego organizatorzy proszą o nie przynoszenie własnych. Zbiórka uczestników nastąpi kilka minut przed godziną 17:00. Szczegóły znajdziemy na stronie wydarzenia.

Z Łukaszem Brządkowskim porozmawialiśmy o zbliżających się obchodach w Tczewie. Zapytaliśmy też o skrajnie różne oceny samego powstania. Nasz gość zwrócił uwagę na fakt, że z każdym kolejnym rokiem Polacy będą mieli mniej okazji, aby porozmawiać z naocznymi świadkami historii i zweryfikować pojawiające się informacje o Powstaniu Warszawskim. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe