Na ulice Tczewa wyjechał autobus przegubowy

  • 02.08.2019, 17:24 (aktualizacja 02.08.2019, 18:47)
  • Bartosz Listewnik, HB
Na ulice Tczewa wyjechał autobus przegubowy fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z zapowiedzią, przegubowiec kursuje od 1 sierpnia. Będzie on obsługiwał przede wszystkim linie numer 3 i 4.

1 lipca firma Gryf zastąpiła poprzedniego przewoźnika, czyli Meteora. Kilka tygodni temu spółka z Żukowa wprowadziła nowość - na stronie rozklady.tczew.pl oraz w aplikacji na telefonach myBus istnieje możliwość śledzenia na mapie w czasie rzeczywistym kursów tczewskich autobusów.

1 sierpnia przyszła pora na kolejną zapowiadaną nowość - autobus przegubowy. W Tczewie przegubowce pojawiały się już wcześniej, ale krótko, przede wszystkim w ramach testów. Teraz tego typu autobus będzie jeździł po naszym mieście 16 razy dziennie. Pojazd jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak podkreśla Paweł Misiak z Przewozów Autobusowych Gryf, pojawienie się w Tczewie przegubowca wynika z zapotrzebowania, przede wszystkim na linii numer 3 i 4

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przede wszystkim największe potoki notujemy w godzinach, kiedy są dojazdy do strefy przemysłowej. Wtedy właśnie występują takie potoki  podróżnych, które do tej pory wymuszały dublowanie autobusów. Po prostu dwa autobusy musiały jechać razem, żeby zabrać wszystkich pasażerów. Jest to rozwiązanie niezbyt efektywne z punktu widzenia finansowego, bo trzeba dwóch kierowców, dwa autobusy, więc myślę, że właśnie taki autobus przegubowy z jednej strony będzie rozwiązywał problem przepełnienia tych autobusów, z drugiej strony będzie logiczny z punktu widzenia ekonomicznego.

fot. Tv Tetka

Do obsługi przegubowca zostali zatrudnieni doświadczeni kierowcy. Jednak na razie jeden taki autobus w Tczewie musi wystarczyć - Firma Gryf nie planuje zakupienia kolejnych.

Przypomnijmy, że autobusy Gryfa będą jeździły w naszym mieście co najmniej do końca przyszłego roku. Co będzie później, tego jeszcze nie wiadomo. Kolejna, tym razem ośmioletnia umowa ma zacząć obowiązywać wtedy, gdy na terenie całego obszaru metropolitalnego zostanie wprowadzony wspólny bilet. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Ratusz ogłosi związany z tą umową przetarg.

 

Bartosz Listewnik, HB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr W.
Piotr W. 03.08.2019, 13:42
Chodzi o to że wielokrotnie na przystanku os.Staszica nie można dostać się do autobusu bo jest przepełniony przez pracowników Flex! Jeden autobus nie rozwiązuje problemu! DWA to minimum!

Pozostałe