Włamania do ciężarówek i zakupy ze skradzioną kartą płatniczą

  • 02.08.2019, 18:02 (aktualizacja 02.08.2019, 18:43)
  • Redakcja
Włamania do ciężarówek i zakupy ze skradzioną kartą płatniczą fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W ostatnich dniach tczewscy kryminalni dokonali kilku zatrzymań osób podejrzewanych o dokonanie przestępstw m.in. dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą paliwa z samochodu ciężarowego.
31 lipca tczewscy kryminalni ustalili, że dwaj 21-latkowie włamali się do zbiornika paliwa samochodu ciężarowego stojącego w miejscowości Subkowy i ukradli z niego paliwo - sprawcy spuścili 50 litrów oleju napędowego o wartości 250 złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że mężczyźni mają związek z innymi tego typu włamaniami do samochodów ciężarowych, które jak się okazało, popełnili nie tylko na terenie powiatu tczewskiego. Z ustaleń wynika, że zatrzymani ukradli łącznie 1700 litrów paliwa i spowodowali straty na prawie 10 tys. złotych.

Śledczy przedstawili zatrzymanym mieszkańcom Tczewa łącznie 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. 21-latkowie przyznali się do zarzucanych im czynów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


Tczewska policja informuje także o zatrzymaniu kobiety, która miała ukraść kartę płatniczą, a następnie płacić nią zbliżeniowo za zakupy.

Zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej wpłynęło 31 lipca. Według policyjnych ustaleń, sprawca po kradzieży zapłacił kartą za zakupy na kwotę 200 złotych, próbował też wypłacić pieniądze. Zajmujący się sprawą kryminalni kolejnego dnia ustalili, że sprawczynią kradzieży może być 19-letnia mieszkanka Tczewa.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona na komendę. Po przesłuchaniu przedstawiono jej łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. 19-latka przyznała się do winy. Jej dalszym losem zajmie się sąd. Kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe