Przywidz: Zarzuty dla mężczyzny, który uprowadził swoje dziecko

  • 05.08.2019, 12:55 (aktualizacja 05.08.2019, 17:37)
  • Redakcja
Przywidz: Zarzuty dla mężczyzny, który uprowadził swoje dziecko fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

Mieszkaniec gminy Przywidz, który w piątek, 2 sierpnia porwał swojego 5-letniego syna i przetrzymywał go w samochodzie, usłyszał łącznie siedem zarzutów.

23-latek jeździł z synem po okolicznych lasach i wysyłał swojej byłej konkubinie SMS-y, w których groził, że popełni samobójstwo. Nie potwierdziły się wcześniejsze informacje, że chciał też zrobić krzywdę dziecku. Okazało się jednak, że Piotr L. był pod wpływem amfetaminy. 5-latka uwolnili antyterroryści.

Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk, zatrzymany usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie narażenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, która ma prawny obowiązek pieczy nad dzieckiem. Kolejny zarzut dotyczył pozbawienia dziecka wolności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

23 latek usłyszał też pięć innych zarzutów, w tym w związku z posiadaniem środka psychoaktywnego. Ustalono również, że mężczyzna w czerwcu i lipcu tego roku groził matce dziecka pozbawieniem życia oraz, że od 2018 roku do czerwca tego roku fizycznie i psychicznie znęcał się nad kobietą, ograniczał jej też kontakty z rodziną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mężczyzna przyznał się do winy. W przypadku porwania swoje działanie motywował tęsknotą za dzieckiem.  

W poniedziałek, 5 sierpnia sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Za popełnienie zarzucanych czynów grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe