Rowerowa podróż szlakiem 22 lat malowania na gdańskiej Zaspie

  • 07.08.2019, 14:13 (aktualizacja 07.08.2019, 15:14)
  • Redakcja
Rowerowa podróż szlakiem 22 lat malowania na gdańskiej Zaspie fot. Instytut Kultury Miejskiej

Podziel się:

Oceń:

11 sierpnia będzie można wybrać się na alternatywny, rowerowy spacer do Gdańska. Uczestnicy przejazdu prowadzeni przez Lokalnego Przewodnika Jarka Orłowskiego zobaczą całą kolekcję malarstwa monumentalnego na Zaspie.

Podczas spaceru będzie można obejrzeć wszystkie 59 murali. To podróż od malarstwa akademickiego do graffiti, od minimalizmu do symbolizmu, od abstrakcjonizmu do realizmu, od Chin po Urugwaj. O szczegółach opowiedziała nam Marta Bańka z Instytutu Kultury Miejskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Początek zwiedzania w niedzielę o godzinie 13:00. Spacer wystartuje spod Gdańskiego Archipelagu Kultury "Plama" na ulicy Pilotów 11 i potrwa do 3 godzin. Uczestnicy spokojnym tempem przejadą około 10 km.

Zatrzymamy się przy każdym muralu. Na trasie znajdą się wielkoformatowe dzieła z roku 1997, które powstały na 1000-lecie Miasta Gdańska, te malowane przez adeptów Gdańskiej Szkoły Muralu oraz artystów z całego świata, którzy przyjeżdżali na Festiwal Malarstwa Monumentalnego Monumental Art – dodaje przewodnik.  

Wydarzenie jest bezpłatne, ale ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc została ograniczona - obowiązują zapisy mailowe: [email protected].

fot. Instytut Kultury Miejskiej

Jeżeli komuś nie uda się wybrać do Gdańska w ten weekend, to jeszcze będzie okazja do zobaczenia murali z przewodnikiem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Regularne spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 17:30 oraz w sobotę o godz. 13.00. Więcej informacji: www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy.

fot. Instytut Kultury Miejskiej

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe