"Siła tkwi w małych gestach" - zbiórka funduszy na obóz letni dla dzieci z ośrodka dla cudzoziemców [ROZMOWA]

  • 15.08.2019, 15:30 (aktualizacja 15.08.2019, 16:26)
  • Redakcja
"Siła tkwi w małych gestach" - zbiórka funduszy na obóz letni dla dzieci z ośrodka dla cudzoziemców [ROZMOWA] fot. zrzutka.pl

Podziel się:

Oceń:

Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej z Gdyni prowadzi zbiórkę środków na wakacyjny obóz językowy dla dzieci cudzoziemców, przebywających w ośrodku recepcyjnym w Dębaku.

W Ośrodku dla Cudzoziemców w Dębaku przebywa 50 dzieci. Są to głownie uchodźcy z Czeczenii, Armenii, Ukrainy czy Tadżykistanu. Wraz z rodzicami trafiły do Polski uciekając ze swoich ojczyzn. Korzystając z prawa ochrony międzynarodowej starają się rozpocząć życie na nowo. Ten Ośrodek jest pierwszym miejscem w drodze do bezpiecznego życia. Tu uczą się języka polskiego i oczekują na przyznanie prawa pobytu. Część z nich zostanie zmuszona do opuszczenia Polski i powrotu do kraju. Reszta będzie mogła legalnie żyć i pracować w Polsce. W oczekiwaniu na decyzję starają się żyć normalnie. 

Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej z Gdyni rozpoczęła w Dębaku działania, które mają wspierać wśród dzieci proces asymilacji. Prowadzą warsztaty ale również uczą języka polskiego. Takie spotkania edukacyjne odbywają się raz w miesiącu. Zdaniem wolontariuszy prowadzących zajęcia są one niezbędne dla rozwoju dzieci. Chcąc wzmacniać ich społeczne i kulturowe funkcjonowanie Fundacja zorganizowała obóz językowy dla dzieci. Jednak liczba chętnych przerosła oczekiwania i obecnie w celu zabezpieczenia środków dla wszystkich zainteresowanych prowadzona jest zbiórka finansowa.

O szczegółach prowadzonej zbiórki oraz o funkcjonowaniu Ośrodka opowiedziała na naszej antenie Hanna Rugała.

loadingŁaduję odtwarzacz...

2 tygodnie wakacji, poznawania Polski, języka polskiego i odpoczynku od codzienności w ośrodku.

25 zgłoszeń wpłynęło na obóz.

18 miejsc mamy zagwarantowanych dzięki projektowi, który dostał dofinansowanie.

7000 zł pozwoli jechać wszystkim na zasłużone wakacje.

Dzięki Twojej pomocy nie będziemy musieli wybierać, kto ma prawo do wakacji, a komu go odmówić. Wesprzyj nas dowolną kwotą i zostań współtwórcą radosnych wspomnień z wakacji wszystkich dzieciaków (powyżej 6 roku życia) z ośrodka w Dębaku.

info. zrzutka.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe