Weekend z mapą w terenie - zbliża się Pomorze Sprint Cup 2019

  • 21.08.2019, 12:41 (aktualizacja 21.08.2019, 15:02)
  • Izabela Deptulska
Weekend z mapą w terenie - zbliża się Pomorze Sprint Cup 2019 fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Weekend na przełomie sierpnia i września w naszym województwie zapowiada się bardzo ciekawie, przede wszystkim pod względem sportowym. Zbliża się impreza przeznaczona zarówno dla miłośników biegania, jak i pracy z mapą w terenie. Już od 30 sierpnia do 1 września w Prabutach, Kwidzynie i Gniewie odbędą się zawody Pomorze Sprint Cup 2019.

Wszystko rozpocznie się w Gniewie, następnie impreza przeniesie się do Prabut, a zakończy w Kwidzynie. W związku z wydarzeniem, w studiu naszego radia pojawił się gość - prezes UMKS Kwidzyn i dyrektor zawodów, Tomasz Müller, który opowiedział o dokładnym przebiegu imprezy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co istotne, zawody nie są przeznaczone jedynie dla osób, które startowały już w biegach na orientację. Udział w nich mogą wziąć także dzieci oraz dorośli-laicy. Dla każdej grupy zawodników przygotowane są specjalne trasy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chętni, którzy nigdy nie brali udziału w biegach na orientację, nie mają się o co obawiać. Jak się okazuje, czytanie mapy nie jest tak trudne jak się wydaje, a Tomasz Müller wytłumaczył pokrótce, na co należy zwrócić uwagę. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z tym, że większość potencjalnych uczestników nie miała do czynienia z biegami na orientację, organizatorzy przygotowali dwa treningi, na których będzie można nauczyć się wszystkiego, co w tej dyscyplinie sportu jest niezbędne. Treningi odbędą się 26 i 29 sierpnia w Kwidzynie. Istotne jest to, że wszyscy zawodnicy z powiatów kwidzyńskiego i tczewskiego, niezarejestrowani w Polskim Związku Orientacji Sportowej, którzy zgłoszą się do udziału w tegorocznym Pomorze Sprint Cup, mogą wziąć udział w imprezie na preferencyjnych warunkach.

Wszystkie szczegóły dotyczące zawodów, treningów oraz samych biegów na orientację można znaleźć na stronie internetowej www.umkskwidzyn.pl.

fot. materiały prasowe


KONKURS!

Do wygrania pamiątkowe kubki od UMKS Kwidzyn. By je zdobyć wystarczy, że odpowiecie na pytania:

1. Jakie inne ogólnopolskie zawody w biegu na orientację zostały zorganizowane w 2019 roku przez UMKS Kwidzyn?

2. Dlaczego warto biegać na orientację?

Na odpowiedzi mailowe czekamy do 30 sierpnia. Wysyłajcie je na adres [email protected] w temacie wpisując Konkurs UMKS Kwidzyn.

Izabela Deptulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe