Skąd wziąć pieniądze na dalszy remont mostu na Wiśle?

  • 31.08.2019, 00:00 (aktualizacja 31.08.2019, 00:25)
  • Paweł Ickiewicz, Bartosz Listewnik/Tv Tetka
Skąd wziąć pieniądze na dalszy remont mostu na Wiśle? materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Spytaliśmy starostę tczewskiego, kiedy zamierza ubiegać się o kolejną dotację rządową na odbudowę oraz czy istnieją inne sposoby dofinansowania tej wielomilionowej inwestycji.

Trwa remont Mostu Tczewskiego. Do końca tego roku całkowicie znikną dwa przęsła nurtowe. Do tej pory na m.in. odnowienie części zabytkowej oraz usunięcie przęseł ESTB wydano około 70 milionów zł. Bartosz Listewnik z Telewizji Tetka zapytał starostę tczewskiego, Mirosława Augustyna, o tempo prowadzonych prac:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Były spowolnienia na początku tej inwestycji, ale teraz wszystko idzie w dobrym kierunku. - Mirosław Augustyn, starosta tczewski.

Co dalej z remontem?

Starosta tczewski jeszcze w tym roku zamierza ubiegać się o kolejne miliony złotych z rządowej rezerwy subwencji ogólnej po to, by jak najszybciej można było realizować etap II B, czyli montaż nowych przęseł nurtowych nawiązujących swoim wyglądem do tych zabytkowych. Jeśli dotychczasowy cykl dotacji i robót byłby utrzymany, to most mógłby być przejezdny w 2025 roku, a wieżyczki i portale wjazdowe mogłyby zostać oddane do użytku w 2028.

Czy poseł pomoże?

Temat mostu w trakcie poprzedniej kampanii wyborczej podejmował poseł Kazimierz Smoliński. Zapytaliśmy go o opinie na temat remontu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chętnie bym pomógł starostwu, tylko muszę wiedzieć w czym. - Kazimierz Smoliński, poseł RP.

Jak odniósł się do słów posła Smolińskiego starosta Augustyn?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jesteśmy umówieni za dwa tygodnie (...) na rozmowę. Pan poseł będzie w obecności osób decyzyjnych. - Mirosław Augustyn, starosta tczewski.

 Jeśli zostaną zapewnione kolejne rządowe środki, to starostwo będzie musiało uzbierać wkład własny. Prawdopodobnie będzie potrzebować pomocy tczewskiego ratusza i Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Więcej na temat remontu mostu i planów jego finansowania w materiale Bartosza Listewnika na antenie Telewizji Tetka:

 

Paweł Ickiewicz, Bartosz Listewnik/Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe