Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny zwyciężyli w cyklu XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

  • 31.08.2019, 11:20
  • Redakcja / TCSiR
Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny zwyciężyli w cyklu XXII Grand Prix… fot. TCSiR

Podziel się:

Oceń:

Zakończyło się XXII GP Tczewa w Siatkówce Plażowej. W ostatnim turnieju zaprezentowały się 32 zespoły, 11 w kategorii OPEN, 8 - kobiet i 9 w kategorii 40+. W kategorii OPEN najlepsi byli Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny. Wśród kobiet tryumfowały Ola Lange i Anna Szufladowicz, a kategorii 40+ - Michał Pielak i Krzysztof Dusowski.

W czwartek, 29 sierpnia, rozegrano szósty turniej z cyklu XXII GP Tczewa w Siatkówce Plażowej. Poznaliśmy zwycięzców turnieju oraz całego cyklu.

Bardzo ciekawie działo się w kategorii Pań - mecze były bardzo zacięte, a klasyfikacja końcowa nie była pewna. W finale czwartkowego turnieju zmierzyły się Ola Lange i Anna Szufladowicz z Katarzyną Wontor i Magdaleną Obszańską. Mecz finałowy był jednocześnie starciem o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Lepsze okazały się Ola Lange i Anna Szufladowicz, które gładko pokonały rywalki 21:8. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej zajęły II miejsce, a Katarzyna Wontor i Magdalena Obszańska - III. Mecz o III miejsce VI turnieju nie przyniósł wielu emocji bo… po prostu się nie odbył. Natalia Gutkowska i Magda Meller oddały mecz walkowerem, co automatycznie postawiło w komfortowej sytuacji ich rywalki - Patrycję Deję i Elę Klein, które dzięki temu uplasowały się na szczycie klasyfikacji końcowej. 

Klasyfikacja końcowa kategorii kobiet:

I miejsce Patrycja Deja i Ela Klein (27 pkt)
II miejsce Ola Lange i Anna Szufladowicz (25 pkt)
III miejsce Katarzyna Wontor i Magdalena Obszańska (21 pkt)

W kategorii 40+ kropkę nad „i” Postawili Michał Pielak i Krzysztof Dusowski. Świeżo upieczeni Mistrzowie Polski pokonali w finale Łukasza Ciesielskiego i Piotra Łazarskiego 21:13, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w całym cyklu. Mecz o III miejsce VI turnieju to kolejny bardzo dobry występ Roberta Jędrzejczaka i Zbigniewa Kowalskiego, którzy bez większych problemów pokonali Krzysztofa Rózgę i Roberta Zilza 21:13.

Klasyfikacja końcowa kategorii 40+:

I miejsce Michał Pielak i Krzysztof Dusowski (33 pkt)
II miejsce Piotr Łazarski i Łukasz Ciesielski (26 pkt)
III miejsce Radosław Chabowski i Robert Karnowski (19 pkt)

W kategorii OPEN ostatni turniej decydował o końcowych lokatach. W finale swoją klasę potwierdzili mający już pewny triumf w całym cyklu Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, ich przeciwnikami byli Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak. Wynik 21:12 dla duetu Brange : Zbrzeźny nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. Mimo wyraźnej przewagi byliśmy świadkami długich wymian piłek i widowiskowych akcji. W meczu o III miejsce zagrali Karol Mrozek i Bartłomiej Krajnik oraz Jakub Nowak i Miłosz Kuliński. Duet Mrozek : Krajnik mający bardzo dobrą końcówkę sezonu wygrali spotkanie 21:14.

Klasyfikacja końcowa kategorii OPEN:

I miejsce Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny (60 pkt)
II miejsce Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak (46 pkt)
II miejsce Bartosz Bąk i Maciej Bąk (35 pkt)

Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na krótki relaks przy grillu i podsumowanie całego Grand Prix.

Po podliczeniu punktów nastąpiło rozdanie pucharów i nagród. W kategoriach Kobiet i +40 nagrodzono po 5 najlepszych zespołów, a w kategorii OPEN nagrody otrzymało 8 najlepszych drużyn. Pełne wyniki i tabele XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej 2019 znajdziecie na stronie TCSiR.

Redakcja / TCSiR

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe