Mieszkańcy wraz z ekspertami ocenią infrastrukturę rowerową Tczewa - zapowiedź sobotniego przejazdu ulicami miasta

  • 04.09.2019, 13:17 (aktualizacja 04.09.2019, 20:18)
  • Paweł Ickiewicz
Mieszkańcy wraz z ekspertami ocenią infrastrukturę rowerową Tczewa - zapowiedź sobotniego przejazdu ulicami miasta fot. fb Tczew Miasto dla Rowerów

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie i pozostałych trzynastu gminach uczestniczących w systemie roweru metropolitalnego prowadzony jest audyt polityki rowerowej. Po części teoretycznej, obejmującej konsultacje i rozmowy, przyszedł czas na praktyczne sprawdzenie warunków panujących w naszej okolicy dla użytkowników jednośladów. W sobotę, 7 września mieszkańcy mogą wziąć udział w 16-kilometrowym przejeździe i przekazać swoje uwagi dotyczące m.in. infrastruktury, komfortu jazdy i propozycji zmian. Wszystko po to, aby realnie przyczynić się do usprawnienia ruchu rowerowego w mieście i poprawy bezpieczeństwa.

Nasze studio odwiedził Grzegorz Pawlikowski z Urzędu Miasta w Tczewie, który przybliżył założenia prowadzonego audytu. Władze miast i gmin, w których wprowadzono system MEVO sprawdzają stan prowadzonej polityki rowerowej. W praktyce oznacza to m.in. konsultacje z mieszkańcami. Ważnym elementem jest również poznanie uwag i propozycji mieszkańców, użytkowników jednośladów. W tym celu w sobotę 7 września organizowany jest specjalny przejazd najbardziej uczęszczanymi ulicami Tczewa

loadingŁaduję odtwarzacz...

Około 16-kilometrowa trasa będzie wiodła spod Urzędu Miasta w Tczewie ulicą 30 stycznia, Nadbrzeżną, ścieżką przy Bulwarze Nadwiślańskim, ulicą Czatkowską, Malinowską, Armii Krajowej, Skarszewską i Rokicką. Przejazd zakończy się na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Tczewie. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ciągu 2-3 godzinnej przejażdżki z ekspertami ds. polityki rowerowej spojrzymy na naszą gminę z nowej perspektywy, dokumentując wszelkie interesujące czy wymagające interwencji miejsca. Przejazd będzie obejmował istotne z punktu widzenia polityki rowerowej cele podróży takie jak dworzec kolejowy, urząd miasta, centrum handlowe, szkoła, osiedla mieszkaniowe itp.

Znane przysłowie mówi, że na rower nie ma złej pogody, bywają jedynie nieodpowiednio do niej przygotowani rowerzyści. Dlatego prosimy o przygotowanie się do jazdy bez względu na warunki atmosferyczne, by ani ewentualny wiatr, upał czy deszcz nie skłonił nas do pozostania w domu. Zakładamy wolne tempo jazdy i częste przerwy umożliwiające omówienie istotnych szczegółów – dlatego zapraszamy do udziału osoby w każdym wieku.

fb Tczew Miasto dla Rowerów

Wszystkie szczegóły przejazdu, w tym planowaną trasę, znajdziemy na facebookowym wydarzeniu TUTAJ

Z dotychczasowych wniosków audytu wynika, że wysoko notowany wśród użytkowników jednośladów jest m.in. poziom konsultacji społecznych w Tczewie. Należałoby jednak poprawić poziom edukacji w tematyce rowerowej. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z naszym gościem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe