Wielkie powierzchnie magazynowe mają wzmocnić region

  • 05.09.2019, 16:57
  • Barbara Jackiewicz
Wielkie powierzchnie magazynowe mają wzmocnić region fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

W Swarożynie zostały otwarte dwie pierwsze hale magazynowe 7R Park Tczew. Inwestycja będzie docelowo proponować 100 tysięcy metrów kwadratowych na centra logistyczne najemców.

W czwartek, 5 września oficjalnie otwarta została inwestycja 7R Park Tczew w Swarożynie. W bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostrady A1 powstał pierwszy etap dużego przedsięwzięcia - dwie hale magazynowe na wynajem, jedna o powierzchni 20 490 m2, drugi budynek - 26180 m2. Generalnym wykonawcą była lokalna firma - Dekpol, a inwestycję zrealizowały w partnerstwie 7R i Hillwood Polska. Z magazynów o łącznej powierzchni ponad 46 tys. m2 i wysokości składowania 10 m korzystają już m.in. grupa Dovista i szwajcarska firma Huber+Suhner. 

Na otwarciu hal pojawili się zaproszeni goście. Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego nie krył zadowolenia z nowej możliwości rozwoju regionu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cieszę się z tego powodu, że powoli dzięki Państwu doganiamy inne województwa jeżeli chodzi o tę przestrzeń magazynową. Jestem przekonany o tym, że odniesiecie w tej materii sukces (...), że Państwo w ten sposób również wzmacniacie konkurencyjność regionu. - Ryszard Świlski, wicemarszałek woj. pomorskiego

Mirosław Augustyn, starosta tczewski deklarował dalszą pomoc urzędu w rozwoju inwestycji na kolejnych etapach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomagamy jak tylko możemy i deklarujemy na 100%, że wszystkie decyzje będą wydawane jak najszybciej. - Mirosław Augustyn, starosta tczewski

Głos zabierali także Krzysztof Augustyniak, wójt gminy Tczew oraz przedstawiciele inwestorów i wykonawców. Zaproszeni goście wspólnie przecięli wstęgę dokonując symbolicznego otwarcia tego nowoczesnego kompleksu.

Lokalizacja 7R Park Tczew została przez inwestorów wybrana bardzo skrupulatnie. Jest położona zaledwie 1 km od węzła Swarożyn autostrady A1, w równej 13-kilometrowej odległości od Tczewa i Starogardu Gdańskiego i tylko 43 km od Gdańska. Takie umiejscowienie zapewnia szybki dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych kraju (A1, DK91), a tym samym umożliwia sprawną dystrybucję produktów na całą Polskę, a nawet zagranicę. Inwestorzy ze względu na rosnące zainteresowanie powierzchniami magazynowymi w regionie już zapowiedzieli budowę kolejnych trzech hal, które mają być gotowe najpóźniej do końca roku 2020. Okazuje się, że na dwie z nich mają już najemców. Prace przygotowawcze rozstały rozpoczęte. Łącznie na 25 ha powstanie około 100 tys. m2 powierzchni magazynowej.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe