Opinie w Radiu Tczew 05.09.: dziennikarze apelują do rządu o przejęcie Mostu Tczewskiego

  • 06.09.2019, 14:21
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 05.09.: dziennikarze apelują do rządu o przejęcie…

Podziel się:

Oceń:

Opinie w Radiu Tczew wracają po wakacyjnej przerwie! Od września będziemy rozmawiać z lokalnymi dziennikarzami w co drugi czwartek o godz. 9. Piątego września gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Krystyna Paszkowska z „Dziennika Bałtyckiego” i Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl.

1 lipca na ulice Tczewa wyjechały autobusy nowego przewoźnika. Firma Gryf z Żukowa będzie świadczyła usługi komunikacyjne przez najbliższe półtora roku. Jednocześnie pasażerowie pożegnali spółkę Meteor, której autobusy jeździły po Tczewie od stycznia 2012 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tczewscy dziennikarze apelują do przedstawicieli rządu, aby Most Tczewski został przejęty przez państwo, co przyspieszyłoby jego odbudowę i byłoby szansą na stworzenie filii Muzeum II Wojny Światowej. Dziennikarze przytaczają przykład półwyspu Westerplatte, które zostało przejęte przez rząd za pomocą specustawy. Pomysł popiera starosta tczewski i prezydent Tczewa. Czy muzeum, które zamierza stworzyć rząd, mogłoby funkcjonować w dwóch miejscach - w Tczewie i na Westerplatte?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od trzech lat w centrum Suchostrzyg znajdują się tabliczki upamiętniające polskie i niemieckie miejscowości, w których istnieją ulice Tczewskie. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec, który chciałby, aby tabliczki z niemiecką nazwą Dirschauer Strasse zostały usunięte, ponieważ mogą się kojarzyć z czasami okupacji hitlerowskiej. Ratusz odpowiada, że tabliczki nie mają nic wspólnego z II wojną światową i że są one dowodem na to, że Tczew dociera do świadomości mieszkańców wielu europejskich miejscowości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W lipcu w Tczewie realizowane były zdjęcia do komedii gangsterskiej „Futro z misia” w reżyserii Michała Milowicza i Kacpra Anuszewskiego. W produkcji występuje wielu znanych, polskich aktorów. Film trafi do kin 27 grudnia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugi czwartek o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 19 września. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe