Wspólne czytanie i wielkie targowisko - pierwsza wrześniowa sobota w Tczewie [RELACJA]

  • 09.09.2019, 12:06 (aktualizacja 10.09.2019, 17:19)
  • Aleksandra Kęprowska
Wspólne czytanie i wielkie targowisko - pierwsza wrześniowa sobota w Tczewie [RELACJA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

7 września w Tczewie można było wziąć udział w kilku ciekawych wydarzeniach. Od samego rana na starym mieście trwało Wrześniowe Targowisko, a na placu przy ulicy Żwirki odbyło się Narodowe Czytanie.

NARODOWE CZYTANIE

W sobotę w całej Polsce po raz ósmy odbyło się Narodowe Czytanie. W Tczewie mieszkańcy mogli spotkać się na placu rekreacyjnym przy ulicy Żwirki by wspólnie czytać dwie, z ośmiu tegorocznych propozycji.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania “Nowele polskie”. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Narodowe czytanie odbywało się łącznie w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Prezydent zaznaczył, że tegoroczna edycja obrazuje 100 lat dziejów Polski.

fot. Aleksandra Kęprowska


WRZEŚNIOWE TARGOWISKO

Już po raz szósty w sobotę odbyło się Wrześniowe Targowisko. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 105 wystawców, z czego 14 osób to dzieci. Wrześniowe Targowisko to propozycja handlu używanymi przedmiotami oraz wyrobami hand-made, który może być prowadzony przez osoby prywatne, stowarzyszenia oraz najmłodszych mieszkańców Tczewa. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku mieszkańcy Tczewa będą jeszcze mogli wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez Fabrykę Sztuk. 

fot. Aleksandra Kęprowska

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe