Bieganie jako terapia - VII maraton Fundacji DASZRADE w Zapowiedniku

  • 10.09.2019, 11:19 (aktualizacja 10.09.2019, 13:22)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
Bieganie jako terapia - VII maraton Fundacji DASZRADE w Zapowiedniku fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Dwa razy do roku - w czerwcu i we wrześniu - Fundacja DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej zaprasza do udziału w maratonie pośród malowniczych pól i lasów Kociewia. 15 września biegacze wystartują w Zapowiedniku koło Skarszew, gdzie działa jeden z najstarszych ośrodków leczenia uzależnień w Polsce.

Z okazji obchodów rocznicy powstania Wojewódzkiego Centrum Leczenia Uzależnień, w centrum Kociewia, w zalesionej miejscowości Zapowiednik Fundacja DASZRADE organizuje swój kolejny maraton. O tym, że jedną z form terapii jest też bieganie, na naszej antenie mówił specjalista terapii uzależnień, Marek Burakowski.   

Biega się przede wszystkim dla przyjemności, żeby rozładować emocje, żeby walczyć ze stresem, ale w naszej terapii biega się również ponosząc różnego rodzaju konsekwencje. Bieg jest zawsze idealnym takim  tworem do tego, żeby poukładać sobie w głowie różne zabłąkane myśli. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W biegu mogą wziąć udział nie tylko pacjenci i terapeuci z centrum w Zapowiedniku, ale też zawodnicy z zewnątrz. Rejestracja uczestników prowadzona jest na stronie elektronicznezapisy.pl do 13 września. Będzie można się też zapisać na miejscu od godziny 8:00. Obowiązuje wpisowe, które w całości zostanie przekazane na konto Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej, która na początku lat 80-tych tworzyła ośrodek w Zapowiedniku (historię znajdziecie tutaj).

Bieg posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W całości asfaltowa trasa prowadzi przez Bączek, Czarnocin, Skarszewy, a start i metę ma w Zapowiedniku. 

fot. materiały prasowe

Maraton odbędzie się 15 września, start o godzinie 10:00. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w biegu za zgodą rodziców. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku.

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe