Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 20:03
Reklama Przekaż 1,5 % podatku dla Ewy Misztal
Reklama

Zobacz, jak wygląda praca archeologów. Sobotnie warsztaty rodzinne w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

Narodowe Muzeum Morskie zaprasza mieszkańców na warsztaty archeologiczne pod hasłem "Odkryj zakryte!". W sobotę, 14 września, od godziny 10:00 do 16:00 w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków odbędzie się impreza skierowana do całych rodzin.
Zobacz, jak wygląda praca archeologów. Sobotnie warsztaty rodzinne w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

Autor: mat. promocyjne Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku/ Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się już po raz 27. W ramach ich obchodów w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków będzie można się dowiedzieć m.in. co łączy archeologa podwodnego z watą cukrową, a do tego dać się "zeskanować". Nasze studio odwiedziła Maria Jaroszewska z Narodowego Muzeum Morskiego, która zaprosiła słuchaczy na sobotnie wydarzenie.

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z naszym gościem.

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Odkryj zakryte!”. Warsztaty archeologiczne w CKWS 14 września 2019

Co łączy archeologa podwodnego z watą cukrową? Jak prezentuje okręt „Wicher” w trójwymiarze? Czy można zeskanować mieszkańca Tczewa i czym podlewa się zabytki? Na wszystkie pytania odpowiemy podczas warsztatów archeologicznych 14 września w Centrum Konserwacji Wraków Statków.

Rodzinny piknik archeologiczny pt. „Odkryj zakryte!”, odbędzie się w ramach 27 Europejskich Dni Dziedzictwa, wspólnej inicjatywy Rady Europy i Unii Europejskiej. Projekt EDD to najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu, w którym zaangażowane instytucje kultury promują historię i zabytki ważnych miejsc.

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku po raz kolejny bierze udział w wydarzeniu. - Tym razem mieszkańcom Tczewa, miasta, gdzie znajdują się dwa oddziały NMM, przybliżymy tajemnice pracy archeologa podwodnego oraz konserwatora zabytków: dwóch ważnych dla naszej instytucji profesji – mówi Maria Jaroszewska z Działu Edukacji NMM. – Każdy z gości będzie mógł sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda poszukiwanie zabytków pod wodą i na klasycznych wykopaliskach, digitalizowanie eksponatów oraz ich konserwacja. Wszystkich chętnych zapraszamy do przymierzenia stroju nurka, skręcenia lin na prawdziwym torze powroźniczym, najodważniejszych do zeskanowania własnej osoby w formacie 3D.

Podczas pikniku naukowego zaprezentujemy też cyfrowy wrak ORP „Wicher” – okrętu, który od września 1939 roku, zbombardowany przez Niemców, spoczywa na dnie Bałtyku oraz pochodzące z niego zabytki. - To prawdziwa gratka dla pasjonatów historii II wojny światowej. Tak bliskie spotkania z zabytkiem są w rzeczywistości muzealnej niemożliwe - mówi Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM – Podczas pikników naukowych staramy się naszym gościom przybliżyć historię, opowiadając ją zabytkami – świadkami wydarzeń sprzed lat.

14 września, w ramach pikniku archeologicznego odbędzie się także zwiedzanie CKWS z przewodnikiem. Najmłodsi zwiedzający będą mogli wykonać rysunki naskalne oraz gliniane ozdoby, a każdy z gości dostanie pamiątkową przypinkę i „morską” watę cukrową. Partnerem naszych warsztatów w tczewskim CKWS jest Faktoria z Pruszcza Gdańskiego, a patronem medialnym wydarzenia Radio Tczew.

materiały promocyjne NMM w Gdańsku

 

Szczegółowe informacje dostępne są też na Facebooku


KONKURS!

Narodowe Muzeum Morskie przygotowało dla Was pięć zestawów gadżetów. By je zdobyć, opiszcie nam swoje największe odkrycie. Na odpowiedzi czekamy do piątku do godziny 13:00. Wysyłajcie je na adres mailowy: [email protected] w temacie wpisując "Konkurs CKWS". Nagrody będzie można odebrać podczas sobotnich warsztatów w Centrum Konserwacji Wraków Statków.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama