"Trzy zapałki", "51" czy "Marsz Wilków" - Marek Piekarczyk jako legenda polskiego rocka [ROZMOWA]

  • 12.09.2019, 15:27
  • Piotr Bunkowski
"Trzy zapałki", "51" czy "Marsz Wilków" - Marek Piekarczyk jako legenda polskiego rocka [ROZMOWA] fot. Kasia Rogalska

Podziel się:

Oceń:

Marek Piekarczyk to prawdziwa legenda polskiego rocka, a formacja TSA, której był wokalistą, często bywa określana polskim AC/DC. W 40-lecie swojej działalności scenicznej artysta odwiedzi Tczew.

Prowadzący solową działalność artystyczną i znany z występów w zespole TSA, polski wokalista i autor tekstów, okazjonalnie aktor, a także osobowość telewizyjna, rozpoczął swoją karierę w 1969 roku. Występował w formacjach Biała 21 i Sektor A. Na początku lat osiemdziesiątych dołączył do TSA. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce, kiedy w 1982 zaczęła wydawać płyty długogrające, a jej utwory trafiały na czołowe miejsca list przebojów. Wraz z TSA Piekarczyk wystąpił na około 1000 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechosłowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. W 1986 roku artysta rozpoczął współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Superstar". 

O dorobku artysty oraz nadchodzącym koncercie w Centrum Kultury i Sztuki rozmawialiśmy z Jackiem Langowskim:

Mam nawet taką karteczkę z biografią Marka Piekarczyka, więc jakbym miał to wszystko przeczytać czy przedstawić, to byśmy naprawdę mogli tutaj siedzieć i siedzieć.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marek Piekarczyk był również jurorem w programie The Voice of Poland, a także na jednym z festiwali UnderGramy

To nie był taki juror, który przyjechał "wielka gwiazda, posiedział, posłuchał, coś tam napisał sobie na karteczce". Chodził po całym amfiteatrze, słuchał te wszystkie zespoły, bardzo tak intensywnie uczestniczył w obradach jury.

Artysta 14 września wystąpi w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w towarzystwie swoich przyjaciół - Tadeusza Apriasa (gitara akustyczna, dodatkowe wokale) i Jacka Borowieckiego (instrumenty perkusyjne).      

Myślę, że gdyby nawet ktoś akompaniował Markowi na grzebieniu to byśmy mieli kawał Rock&Rolla.

Legendarny wokalista grupy TSA, Marek Piekarczyk pragnie zaprosić Państwa na wyjątkową, przekrojową podróż po swoich muzycznych dokonaniach i inspiracjach w 40-lecia działalności scenicznej.

Program koncertu został skonstruowany tak, by ukazać jak najbardziej różnorodne oblicze Artysty. Znajdziemy więc w nim utwory macierzystej formacji TSA (Alien, Trzy zapałki, Marsz Wilków czy 51), wspomnienie o udziale w niezapomnianym musicalu Jesus Christ Superstar, cały szereg inspiracji (utwory Skaldów, Romualda i Romana czy TESTu) i najnowsze kooperacje (Yugopolis). Program wieńczą najnowsze kompozycje z solowego dorobku Artysty.

materiały promocyjne CKiS

Bilety na wydarzenie można nabyć w kasie Centrum i na stronie internetowej. Szczegóły znajdziemy pod TYM linkiem. 

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe