Zbiórka zużytych i niepotrzebnych telefonów komórkowych

  • 16.09.2019, 11:30 (aktualizacja 16.09.2019, 11:54)
  • Izabela Deptulska
Zbiórka zużytych i niepotrzebnych telefonów komórkowych fot. Urząd Miasta Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Telefony komórkowe można oddać w Wydziale Ochrony Środowiska, który mieści się na ul. Zblewskiej 18 lub w Biurze Obsługi Klienta w budynku Urzędu Miasta, na ulicy Gdańskiej 6, do 30 września 2019 roku.

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Starogard Gdański w ramach prowadzonego przez Fundację Nasza Ziemia programu „Zielona Stopa Filantropa” organizuje zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych.

„Zielona Stopa Filantropa” to program poprawy efektywności energetycznej w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym i promocja poszanowania energii.

Cele programu:

1.    Środowiskowy:

Poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Program zakłada poprawę efektywności energetycznej placówek dziecięcych m. in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energetycznej oraz wymianę tradycyjnych żarówek na energooszczędne źródła światła. Przyczyni się to do ograniczenia zużywanej energii elektrycznej oraz dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery, co pomoże powstrzymać niekorzystne zmiany klimatu;

Ograniczenie liczby wyrzucanych elektrośmieci, głównie telefonów komórkowych oraz, gdy to możliwe, powtórne wprowadzenie ich do obiegu, co w znaczny sposób przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ograniczenia ilości powstających odpadów oraz zmniejszenie wykorzystania nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi.

2.    Społeczny:

Program i działania w nim podejmowane przyczynią się nie tylko do modernizacji placówek objętych programem, ale przede wszystkim ograniczą koszty związane z comiesięczną eksploatacją (obniżenie rachunków za prąd). Nie należy zapominać, że często urządzenia wysokiej klasy to dość duży wydatek, na który rodzinne domy dziecka, świetlice środowiskowe czy szpitale dziecięce nie zawsze mogą sobie pozwolić. Zakup ich przez Fundację Nasza Ziemia przyczyni się do unowocześnienia tych placówek, dając ich wychowankom uśmiech, chroniąc przy tym środowisko!

3.     Ekonomiczny

Dzięki zmniejszeniu poboru prądu zmniejszą się rachunki modernizowanych placówek. Pojedyncze zmiany będą może niewielkie, ale dzięki efektowi skali i w dłuższym czasie – oszczędności będą pokaźne.


Osoby przekazujące telefon powinny we własnym zakresie usunąć z aparatów wszelkie dane.

Izabela Deptulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe