Inwestycje w tczewskiej bibliotece. Filia na Suchostrzygach już gotowa, przy ul. Kościuszki na ukończeniu, a w planach remont siedziby głównej

  • 16.09.2019, 13:51 (aktualizacja 16.09.2019, 17:33)
  • Paweł Ickiewicz
Inwestycje w tczewskiej bibliotece. Filia na Suchostrzygach już gotowa, przy ul. Kościuszki na ukończeniu, a w planach remont siedziby głównej PI Otwarcie wyremontowanej filii MBP przy ul. Jagiełły w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 16 września, nastąpiło otwarcie filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ul. Jagiełły. Placówka przeszła gruntowny remont i wymianę wyposażenia. To nie jedyna inwestycja w tczewskiej bibliotece. W połowie grudnia ma być gotowy budynek przy ul. Kościuszki, a w planach na przyszły rok jest remont i konserwacja głównej siedziby przy ul. Jarosława Dąbrowskiego.

Zakończyła się modernizacja filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ul. Jagiełły. Na przebudowę i zakup wyposażenia przeznaczono w sumie ponad 100 tysięcy złotych. 16 września nastąpiło uroczyste otwarcie budynku. Do wyremontowanej filii numer 3 zaprasza jej kierownik Anna Kaszubowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Filia nr 3 jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców biblioteką w Tczewie. Mówi dyrektor MBP Krzysztof Korda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto dobiega końca remont filii przy ul. Kościuszki. W nowym budynku będzie mieściła się, tak jak poprzednio, filia dla dzieci i dorosłych, a także zostanie przeniesiona tam Sekcja Historii Miasta, która pozwoli na lepsze wyeksponowanie cennych zbiorów dotyczących historii Tczewa. Planowany termin oddania budynku to połowa grudnia. Później nastąpi jego wyposażenie. Koszt inwestycji to ponad 4,2 mln złotych. Z kolei w przyszłym roku planowany jest remont głównej siedziby biblioteki przy ul. Jarosława Dąbrowskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modernizacja filii przy Kościuszki i siedziby głównej przeprowadzana jest ze środków projektu rewitalizacji Starego Miasta i Zatorza.

 

 

 

Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe