"Pan od muzyki" zainspirowany życiem, rytmem, tańcem i rozrywką, czyli rozmowa z Bartkiem Królikiem o jego pierwszej solowej płycie

  • 17.09.2019, 11:12
  • Hanna Brzezińska
"Pan od muzyki" zainspirowany życiem, rytmem, tańcem i rozrywką, czyli rozmowa z Bartkiem Królikiem o jego pierwszej solowej płycie fot. Błażej Żuławski / materiały prasowe Bartek Królik

Podziel się:

Oceń:

Bartek Królik to kompozytor, aranżer, wiolonczelista, basista i producent muzyczny. Jest współzałożycielem grupy Sistars, a obecnie występuje z Łąki Łan i gra w zespole Agnieszki Chylińskiej. Współpracował też z takimi artystami, jak m.in. Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski, O.S.T.R. czy Tede. Teraz, jak sam mówi, z wielkiej miłości do muzyki, zdecydował się wydać solowy album.

Po wielu latach pracy w muzycznej branży i serii nie zawsze łatwych życiowych zdarzeń, Bartek Królik podjął decyzję o zrobieniu czegoś dla siebie. Zebrał materiał, spisał swoje doświadczenia i to, co chce przekazać, i tak powstały kompozycje na jego pierwszy solowy album. Krążek zatytułowany "Pan od muzyki" ma się ukazać wiosną przyszłego roku. Brzmieniowo będzie to powrót do korzeni artysty -  r&b, soul, funk, jazz, pop, a do tego odrobina rocka. 

Treściowo będzie to płyta tak naprawdę pokazująca właśnie moje spostrzeżenia na temat świata. Częściowo filozoficzna, ale w dużej mierze zabawowa [...], wesoła, niosąca ze sobą taki naprawdę pozytywny vibe, tzw. feel good music, więc będzie tam bardzo dużo np. numerów świetnych na domówki, na imprezy, z pierwiastkami żywego grania na instrumentach, piosenki łatwe do zaśpiewania, do zapamiętania. No po prostu taka muzyka w pełnym tego słowa znaczeniu. 

fot. Błażej Żuławski / materiały prasowe

Pierwszym singlem zapowiadającym solowy debiut Bartka jest "Raj" - kawałek opowiadający o trudach życia w wielkim mieście i dążeniu do zmiany na lepsze. 

Utwór [...] wbrew pozorom wcale nie opowiada o raju, a o chęci powrotu do raju. [...] To jest piosenka o człowieku, o jego mrocznej stronie, o jego tak naprawdę samotności, o jego problemach, ale jest to też piosenka dająca nadzieję, że zmiana na lepsze jest zawsze możliwa, a jest możliwa za sprawą jakby zamiany siebie, zmiany nastawienia, zmiany podejścia, że każdy ma tak naprawdę wybór, stoi przed wyborem każdego dnia i w zależności od tego, jaki ten wybór dokona, tak też jego życie będzie wyglądało.     

okładka singla "Raj" / materiały prasowe

Zadaniem "Pana od muzyki" jest podnoszenie na duchu i wprawianie w ruch, a co niezawodnie pociesza autora płyty? M.in tego dowiecie się z naszej rozmowy z Bartkiem Królikiem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamierzamy koncertować, chcemy się spotkać z ludźmi. Bardzo byśmy chcieli, żeby te piosenki stały się częścią ich życia, bo wydaje mi się, że te wszystkie spostrzeżenia, które zawieram na tej płycie, to są tak naprawdę nasze wspólne spostrzeżenia. [...] Chcemy zagrać koncerty, chcemy żeby było tego jak najwięcej, żeby mogli wszyscy po prostu te chwile spędzić wspólnie i zapomnieć o problemach.

Więcej informacji o artyście i planowanych występach znajdziecie na jego stronie internetowej oraz na Facebooku

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe