Mieszkańcy chcą legalnie chodzić po moście kolejowym. Czy Polskie Linie Kolejowe mogłyby udostępnić pieszym kładkę techniczną na sąsiednim moście kolejowym?

  • 18.09.2019, 13:46 (aktualizacja 19.09.2019, 15:42)
  • Bartosz Listewnik - Tv Tetka
Mieszkańcy chcą legalnie chodzić po moście kolejowym. Czy Polskie Linie Kolejowe mogłyby udostępnić pieszym kładkę techniczną na sąsiednim moście kolejowym? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Zamknięty most od wielu lat stanowi problem dla mieszkańców zarówno Tczewa, jak i miejscowości po drugiej stronie Wisły.

Ponad dwa tysiące sto osób podpisało petycję „Most Tczewski jak Westerplatte” zorganizowaną przez tczewskich dziennikarzy i społeczników. Akcja ma na celu przekonanie rządu, aby państwo przejęło most, dokończyło jego odbudowę i stworzyło w nim oddział Muzeum II Wojny Światowej. Większość osób, które podpisały petycję to tczewianie, ale wiele z nich to również mieszkańcy wschodniego brzegu Wisły. Przy okazji petycji powrócił temat ewentualnego udostępnienia pieszym i rowerzystom kładki znajdującej się na sąsiednim, kolejowym moście przez Wisłę. W tej chwili przechodzenie przez nią jest nielegalne i zagrożone grzywną. O szczegółach mówi mieszkaniec Lisewa Malborskiego Michał Romański:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Możliwość udostępnienia przez kolej kładki technicznej dla pieszych komentuje starosta tczewski Mirosław Augustyn:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spółka PKP PLK nie ma dobrych wiadomości dla mieszkańców Lisewa Malborskiego. Mówi Przemysław Zieliński, główny specjalista ds. komunikacji i promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (Region Północny Centrum Realizacji Inwestycji):

loadingŁaduję odtwarzacz...

W szybszym ukończeniu przebudowy mostu drogowego może pomóc podpisanie internetowej petycji „Most Tczewski jak Westerplatte”.


 

Bartosz Listewnik - Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe