Ponad 7 tysięcy złotych dla Julki na spełnienie marzenia i niezapomniane wspomnienia z Norwegii [ROZMOWA]

  • 19.09.2019, 19:16 (aktualizacja 20.09.2019, 13:21)
  • Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
Ponad 7 tysięcy złotych dla Julki na spełnienie marzenia i niezapomniane wspomnienia z Norwegii [ROZMOWA] fot. www.nauazach.pl

Podziel się:

Oceń:

Ekipa "Na UAZach w Świat" w lipcu wyruszyła w swoją kolejną, niezwykłą wyprawę. Tym razem nieustraszeni podróżnicy wybrali się na północ.

Nasze studio odwiedził jeden z członków grupy "Na UAZach w Świat", Tomasz Brzyski, który opowiedział o ostatniej podróży. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podróżnicy przy okazji kolejnej wyprawy chcieli pomóc spełnić marzenie 12-letniej Julki o wyjeździe do Disneylandu. W zbiórce prowadzonej przez internet oraz dzięki pomocy sponsorów udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych dla dziewczynki, która, jeśli tylko zdrowie na to pozwoli, niebawem ruszy w swoją najważniejszą podróż życia. 

O Julce możecie przeczytać TUTAJ.


Jesteśmy grupą retro-podróżników, odbywającą swoje wyprawy radzieckimi UAZami.

​Tak, tak... UAZami! Jeżeli widziałeś kiedyś UAZa to wiesz dobrze, że nie jest to wymarzony środek transportu, źródło komfortu, oaza spokoju, gwarancja bezawaryjnych kilometrów. I właśnie w tym tkwi piękno podróży tymi maszynami!

​Jeżeli jednak nie wiesz czym jest UAZ, to jest to po prostu samochód terenowy, zaprojektowany na przełomie lat 60. i 70. na potrzeby Armii Radzieckiej. Pakiet komfort stanowią ściągane okna... dokładniej odkręcane nadstawki z drzwi, a niestandardowo otwierane szyby. No i na tym kończą się udogodnienia dla podróżujących.

​W 2017 roku ruszyliśmy dwoma UAZami i starą Skodą do Kirgistanu. Oj działo się sporo, m. in.  straciliśmy Skodę w wypadku w rosyjskim Saratowie (R.I.P.), więc najpotrzebniejszy bagaż przepakowaliśmy na UAZy i pojechaliśmy dalej... 

​Rok później, na przekór zabobonom, wyruszyliśmy w piątek 13 lipca w podobnym kierunku, lecz inną trasą. Stęsknieni wschodniej kultury oraz głodni wrażeń i nowych przygód pokonaliśmy terytorium 13 krajów, m.in. Azerbejdżanu, Kazachstanu, Uzbekistanu i Tadżykistanu. Podążaliśmy śladem Jedwabnego Szlaku oraz przemierzyliśmy Trakt Pamirski, co jest nie lada wyczynem dla nowoczesnych aut.

​Co robimy w tym roku? Zajrzyjcie do zakładki Wild North 2019!

​Pewnie zauważyliście już,  że nie jesteśmy do końca normalni. Nikt z nas z tym nie polemizuje, ale właśnie ten sposób spędzania urlopu sprawia nam tyle frajdy. Zostawiamy nasze codzienne życie za sobą, pracę, telefony, internety i raz w roku pędzimy, by dokonać czegoś niemożliwego, a przynajmniej bardzo trudnego.

info. www.nauazach.pl

Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe