26 spojrzeń na Polskę [ZDJĘCIA]

  • 21.09.2019, 19:39 (aktualizacja 23.09.2019, 14:20)
  • Aleksandra Kęprowska
26 spojrzeń na Polskę [ZDJĘCIA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 20 września w Fabryce Sztuk odbył się wernisaż wystawy "Niepodległa Suwerenna". Ekspozycję można zwiedzać do 13 października.

Wystawa została objęta Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zainaugurowana w Białymstoku była prezentowana w muzeach i galeriach we Włocławku i Kołobrzegu. Do 13 października można ją oglądać w Tczewie. 

Podczas wernisażu Fabryka Sztuk została uhonorowana medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który na ręce dyrektor Alicji Gajewskiej złożył Stefan Kukowski, Wielki Kanclerz Kapituły Medalu. Na wernisażu obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych miasta Tczewa i powiatu tczewskiego, kilku artystów, którzy stworzyli wystawę "Niepodległa Suwerenna" oraz mieszkańcy. 

"Niepodległa Suwerenna" składa się z prac, takich artystów jak: Agma, Tomasz Awdziejczyk, Karol Bąk, Czesław Dźwigaj, Sabina Maria Grzyb, Wacław Jagielski, Michał Janczuk, Łukasz Jaruga, Barbara Kaczmarowska-Hamilton, Dariusz Kaleta, Marcin Kołpanowicz, Ewa Kukowska, Jarosław Kukowski, Piotr Lemke, Janusz Lewandowski, Jacek Maślankiewicz, Daniel Pawłowski, Jaremi Picz, Daniel Pielucha, Stefan Rybi, Paweł Sadowski, Krzysztof Sprada, Józef Stolorz, Janusz Wierzyński, Eugeniusz Wiszniewski i Krzysztof Wiśniewski.


Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe