O zwyczajach pogrzebowych w Fabryce Sztuk

  • 24.09.2019, 18:30 (aktualizacja 24.09.2019, 19:29)
  • Aleksandra Kęprowska
O zwyczajach pogrzebowych w Fabryce Sztuk fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Ze śmiercią człowieka wiąże się wiele obrzędów i zwyczajów - to właśnie o nich, będzie można dowiedzieć się więcej z najnowszej wystawy w tczewskiej Fabryce Sztuk.

"Chłopskie requiem. Zwyczaje pogrzebowe na polskiej wsi" to najnowsza ekspozycja, która już od 26 września będzie dostępna w Fabryce Sztuk. O wystawie opowiedziała nam kurator, Kamila Gillmeister.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa została zorganizowana ze zbiorów: Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Etnograficznego im. Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku, Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie, Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum w Łowiczu, Muzeum w Łęczycy, Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim, Muzeum - Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. T. i I. Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Fabryki Sztuk, Agencji Artystycznej GAP w Krakowie, Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie, Polon oraz ze zbiorów prywatnych: Wiktorii Blacharskiej, Kamili Gillmeister i Piotra Witkowskiego.

Filmy wykorzystane na wystawie pochodzą ze zbiorów: Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, Programu Historia Mówiona Ośrodka Brama Grodzka - Teatr „NN” w Lublinie.

fot. materiały prasowe

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 26 września o godz. 18.00. Wystawa będzie czynna do końca 2019 roku. Wstęp wolny.

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe