Kwidzyńskie zakończenie sezonu Maratonów Rowerowych Lang Team 2019

  • 28.09.2019, 14:42 (aktualizacja 28.09.2019, 17:06)
  • Paweł Ickiewicz
Kwidzyńskie zakończenie sezonu Maratonów Rowerowych Lang Team 2019 PI Maraton Lang Team Kwidzyn 2019

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 28 września w Kwidzynie odbyła się ostatnia tegoroczna impreza z cyklu Maratony Rowerowe Lang Team. Tak jak w poprzednich edycjach, uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach Mini, Medio i Grand Fondo. Dodatkowo zorganizowano też rekreacyjny przejazd pod hasłem "Parada Rodzinna".

W ostatnią sobotę września w Kwidzynie odbył się tegoroczny finał Maratonów Rowerowych Lang Team. Tradycyjnie miasteczko wyścigów zorganizowano w pobliżu katedry na Placu Jana Pawła II. Tak jak w poprzednich latach, zawody przyciągnęły wielu uczestników zainteresowanych kolarstwem górskim. Ponownie mogli oni wybrać jeden z trzech dystansów: Mini (42km), Medio (65 km), Grand Fondo (88 km). Trasa była  malownicza, ale miejscami trudna technicznie. Oprócz kolarskiej rywalizacji w Kwidzynie odbyła się także Parada Rodzinna z udziałem całych rodzin nastawionych na aktywny wypoczynek.

Spiker Tour de Pologne i maratonów rowerowych Lang Team Dariusz Maląg opowiedział nam o popularności imprez rowerowych, w tym Maratonu Lang Team w Kwidzynie. Nasz rozmówca podkreślił, że w tej edycji odnotowano rekordowe zainteresowanie Paradą Rodzinną, czyli rekreacyjną trasą przygotowaną dla wszystkich chętnych uczestników, również tych najmłodszych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy amatorów kolarstwa oraz ich kibiców o ich wrażenia z imprezy i przejazdu trasą Parady Rodzinnej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zastępca burmistrza Kwidzyna Piotr Widz opowiedział nam o trasie przyciągającej uczestników z terenu województwa pomorskiego, ale i całego kraju. Zaprosił on również naszych słuchaczy do udziału w kolejnych edycjach i jazdy rowerem po malowniczych trasach Dolnego Powiśla:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeden z organizatorów, dyrektor marketingu grupy Lang Team Adam Siluta podsumował cały rowerowy sezon w tym maratony rowerowe oraz Tour de Pologne amatorów. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyniki uczestników i nazwiska laureatów poszczególnych wyścigów można znaleźć na stronie organizatorów www.langteammaratony.pl/kwidzyn-2019.

Pod koniec września w Gdańsku organizowana jest też inna impreza rowerowa. Wyścig po zdrowie odbywa się w dniach 28 i 29 września.  W ramach wydarzenia przewidziano liczne atrakcje dla osób zainteresowanych aktywnym trybem życia i chcących zadbać o swoje zdrowie.

 

Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe