Sławomir Neumann rezygnuje z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska

  • 06.10.2019, 18:06 (aktualizacja 06.10.2019, 18:56)
  • Aleksandra Kęprowska
Sławomir Neumann rezygnuje z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska fot. www.facebook.com/slawekneumann/

Podziel się:

Oceń:

“W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO - napisał Neumann w oświadczeniu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej.

Oświadczenie pojawiło się także na na Facebooku polityka:

 

 

Sławomir Neumann kierował klubem parlamentarnym Platformy Obywatelskiej od 12 listopada 2015 roku, kiedy to w wyborach na tę funkcję pokonał (stosunkiem głosów 94 do 72) ustępującą wówczas premier Ewę Kopacz. 5 grudnia 2018 roku do klubu PO przeszła kilkuosobowa grupa posłów Nowoczesnej i klub zmienił nazwę na "Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska". 13 czerwca doszło do połączenia klubów PO-KO i klubu Nowoczesnej. Klub PO-KO liczy obecnie 155 posłów. 

-info. PAP


Przypomnijmy, że w piątek (4 października) TVP INFO ujawniło tzw. "taśmy Neumanna", w których szef klubu PO-KO miał obrażać m.in. KOD i lokalne władze w Tczewie. Więcej o sprawie piszemy TUTAJ

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe