Biuro Paszportowe w Tczewie znów czynne

  • 09.10.2019, 16:50 (aktualizacja 09.10.2019, 17:11)
  • Redakcja
Biuro Paszportowe w Tczewie znów czynne fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Nieczynny prawie cztery miesiące punkt paszportowy w tczewskim starostwie zaczyna ponownie działać. Od 10 października nie trzeba będzie po paszport jechać do Gdańska.

W Biurze Paszportowym w Starostwie Powiatowym w Tczewie będzie można złożyć wniosek o paszport, odebrać wyrobiony dokument lub też zgłosić jego utratę.

Ponowne otwarcie punktu ułatwiającego życie mieszkańcom całego powiatu stało się możliwe po realizacji zapowiadanych przez starostę Mirosława Augustyna zmian, o których pisaliśmy w czerwcu tego roku.

Kilka miesięcy intensywnej współpracy z Wojewodą Pomorskim, Dariuszem Drelichem umożliwiło nam na nowo otworzyć Biuro Paszportowe. Mamy 2 stanowiska, które obsługują 2 przeszkolone osoby. – mówi Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn. - Biuro Paszportowe znajduje się w tej samej lokalizacji co poprzedni Punkt Paszportowy – w budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie, na II piętrze.

W budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie dostępna jest także winda ułatwiająca poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym, a przed budynkiem znajduje się duży parking dla klientów.

Paszport może wyrobić każdy bez względu na miejsce zamieszkania. Koszt wyrobienia tego dokumentu dla osoby dorosłej to 140 zł. Seniorom, dzieciom czy posiadaczom karty dużej rodziny przysługują ulgi, o których dowiedzieć się można na miejscu.

Godziny pracy Terenowego Punktu Paszportowego w Tczewie:

Poniedziałek, wtorek, środa: 8:30 - 15:00
Czwartek: 8:30 – 16:00
Piątek: 8:30 - 14:00

Przerwa w godzinach: 12:00 - 12:30

Tel. 58 777 45 37


Przypomnijmy, że punkt paszportowy był nieczynny od 13 czerwca 2019 r. 24 czerwca Rada Powiatu Tczewskiego podjęła uchwałę w sprawie przejęcia zadań z zakresu administracji rządowej dotyczących przyjmowania wniosków paszportowych i wydawania paszportów. 16 sierpnia Zarząd Powiatu Tczewskiego podpisał porozumienie z Wojewodą Pomorskim w sprawie powierzenia prowadzenia spraw z zakresu administracji rządowej, dotyczących przyjmowania wniosków paszportowych i wydawania dokumentów paszportowych. Pracownicy Biura Paszportowego zostali wyłonieni w drodze otwartego naboru 6 września. Odbyli szkolenie w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. 10 października Biuro Paszportowe w Tczewie zaczyna działać.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe