Trwają wybory parlamentarne 2019

  • 13.10.2019, 10:10
  • Redakcja
Trwają wybory parlamentarne 2019

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 13 października 2019 r. w całej Polsce od godz. 7:00 do 21:00 czynne są lokale wyborcze, w których można oddawać swój głos w Wyborach do Sejmu i Senatu RP 2019. Polacy wybierają podczas niedzielnego głosowania 460 posłów i 100 senatorów na kolejną czteroletnią kadencję. Głosować mogą osoby, które ukończyły 18 lat.

W przypadku wyborów do Sejmu powiat tczewski objęty jest okręgiem nr 25. Łącznie w gdańskim okręgu wybierzemy dwunastu posłów z pięciu list wyborczych. Wśród kandydatek i kandydatów na posłanki i posłów jest siedem osób z miasta i gminy Tczew. W przypadku wyborów do Senatu w okręgu gdańskim nie ma kandydatów czy kandydatek mieszkających w Tczewie.

W Tczewie otwartych jest 25 stałych i trzy odrębne obwody wyborcze - szpitale. Trzynaście z nich jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli osoba niepełnosprawna nie zgłosiła wcześniej potrzeby pomocy i transportu, może w dniu wyborów skontaktować się bezpośrednio z kierowcą pojazdu umożliwiającego taką bezpłatną usługę. Wystarczy w godzinach od 12:00 do 15:00 lub od 17:00 do 20:00 pod numerem telefonu komórkowego 507 130 496 zgłosić potrzebę transportu do i z lokalu wyborczego. Kierowca nie zapewnia jednak pomocy przy transporcie z mieszkania do pojazdu - tu potrzebna będzie pomoc rodziny lub sąsiadów.

W gminie wiejskiej Tczew jest 12 obwodów, w tym jeden w domu pomocy społecznej. Osiem jest dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jak prawidłowo zagłosować? Każdy z wyborców otrzyma dwie karty do głosowania - jedną do Sejmu RP, drugą do Senatu RP. Na każdej z kart będzie można głosować tylko na jednego kandydata lub kandydatkę stawiając znak X w kratce przy wybranym nazwisku. Aby to zrobić, jest czas do godz. 21:00.

Listę kandydatów można sprawdzić tutaj: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kandydaci

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe