Tczewianin walczy o głosy w konkursie "Innowator Jutra"

  • 15.10.2019, 10:35 (aktualizacja 15.10.2019, 11:36)
  • Barbara Jackiewicz
Tczewianin walczy o głosy w konkursie "Innowator Jutra" mat. prasowe E(X)PLORY

Podziel się:

Oceń:

Oskar Makowski, zwycięzca konkursu miejskiego "Mój Biznesplan" ma szansę otrzymać tytuł „Innowatora Jutra” w plebiscycie konkursu naukowego E(x)plory. Głosy na Oskara można oddawać do 25 października 2019.

"Innowator Jutra" jest plebiscytem internetowym, w którym Internauci wybierają spośród finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory tych młodych naukowców, których projekty mogą zmienić świat. Brzmi górnolotnie, ale gdy spojrzy się na pomysły młodych wynalazców, widać, że potrafią myśleć i rozwiązywać problemy w bardzo nowatorski sposób, mają specjalistyczną wiedzę i ogromny potencjał, by zmieniać przyszłość na lepszą.

Jednym z kandydatów jest Oskar Makowski, młody tczewianin, uczeń Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Młody naukowiec w czerwcu tego roku otrzymał nagrodę "Najlepszy Biznesplan" za pracę "Larwy Zophobas morio (drewnojad) – sposób na utylizację styropianu". Na pomysł, by wykorzystać larwy owadów drewnojada do utylizacji styropianu wpadł jeszcze w gimnazjum. O rozwijaniu swojej pasji Oskar Makowski opowiadał na naszej antenie - Rozmowa ze zwycięzcą konkursu "Mój biznesplan 2019".

Praca Oskara dotycząca utylizacji styropianu wzięła udział w konkursie naukowym E(x)plory - w kwietniu tego roku awansowała do finału i teraz można na nią głosować. Dlaczego ten pomysł jest tak ważny i innowacyjny? Produkcja styropianu jest tania, a jego przetwarzanie mało opłacalne.To materiał bardzo popularny, ale rozkłada się w warunkach naturalnych około 400 lat. Jego utylizacja jest poważnym wyzwaniem dla ochrony środowiska.

Na "Innowatora Jutra" 2019 głosować można do piątku, 25 października 2019 do godz. 12:00. Zwycięzca Plebiscytu zostanie ogłoszony podczas gali wręczenia nagród Konkursu Naukowego E(x)plory tego samego dnia o godz. 15:00 w ramach Gdynia E(x)plory Week 2019. Konkurencja jest duża - do wyboru są 33 nowatorskie projekty z różnych dziedzin, np. modyfikacja skrzydła samolotu zwiększająca bezpieczeństwo lotu, bioniczna proteza ręki czy sygnalizator palenia odpadami toksycznymi. Wybrano najlepsze ze 177 zgłoszony z całej Polski. Głosować można przez stronę www.innowatorjutra.pl. Zachęcamy do oddawania głosów na Oskara Makowskiego.

Gdynia E(x)plory Week (23-25 października 2019) to największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie, które Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia od 2013 r. Gdynia E(x)plory Week to niezwykle bogaty program skierowany do młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, start-upów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych i centralnych oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Na wszystkich gości czekają warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe, debaty oraz panele dyskusyjne, organizowanych w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory. Podczas trzydniowej naukowej imprezy będzie można m.in. wziąć udział w spotkaniu z twórcami bloga crazynauka.pl Piotrem i Aleksandrą Stanisławskimi oraz z autorem kanału YouTube Uwaga! Naukowy bełkot Dawidem Myśliwcem. 

Organizatorem Plebiscytu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która w ramach programu E(x)plory od 8 lat wspiera młode talenty i polskie innowacje.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe